Tabell 1: Emnekoder, emnenavn, emneansvarlige og emnekomiteer for 1. -7. semester
|
Navn på emne |
Emneansvarlig |
Ytterligere medlemmer av emnekomitèer |
1. semester |
FARM1100 - Farmasøytisk kjemi (10sp) |
Anders Vik |
Stig Pedersen-Bjergaard Helle Wangensteen Karoline G. Primdahl |
FARM1110 - Farmakologi, fysiologi og cellebiologi 1 (10sp) |
Rigmor Solberg
|
Tor Gjøen Eili Tranheim Kase Arild Rustan |
|
FARM1120 - Farmasøyten, pasienten og samfunnet (10sp) |
Anne Gerd Granås
|
Anne Røv-Johnsen Rigmor Solberg (Kjersti Noulund) - sluttet |
|
2. semester |
FARM1130 - Farmasøytisk rettet organisk kjemi (10sp) |
Trond Vidar Hansen |
Pål Rongved Anders Vik Karoline G. Primdahl |
FARM1140 - Farmakologi, fysiologi og cellebiologi 2 (10sp) |
Eili Tranheim Kase |
Rigmor Solberg Tor Gjøen Arild Rustan |
|
FARM1150 - Farmasøytisk biokjemi (10sp) |
Kari T. Inngjerdingen (vikar H23/V24) Ole Andreas Økstad (forskningstermin H23/V24) |
Hanne Winther-Larsen Trond Vidar Hansen Leon Reubsaet Anne Berit Samuelsen Pål Rongved |
|
3. semester |
FARM2100 - Legemiddelkjemi (10sp) |
Jo Klaveness |
Pål Rongved Eili Tranheim Kase |
FARM2110 - Farmakoterapi 1 (10sp) |
Natasa Nikolic (f.o.m. H23) Hege Christensen (ut V23) |
Ragnhild Paulsen Arild Rustan Hege Thoresen |
|
FARM2120 - Legemiddelteknologi og biofarmasi (10sp) |
Joseph Azumah
|
Helene Jonassen Ingunn Tho Sverre Arne Sande |
|
4. semester |
FARM2130 - Legemiddelanalyse (10sp) |
Trine G. Halvorsen
|
Stig Pedersen-Bjergaard Leon Reubsaet Astrid Gjelstad |
FARM2140 - Farmasøytisk mikrobiologi (10sp) |
Hanne Winther-Larsen
|
Ole Andreas Økstad Natasa Nikolic Hege Thoresen |
|
FARM2150 - Legemiddelformulering og kvalitets- sikring ved produksjon (10sp) |
Marianne Hiorth
|
Helene Jonassen Ingunn Tho Gro Smistad |
|
5. semester |
FARM3100 - Farmakognosi (10sp) |
Helle Wangensteen
|
Anne Berit Samuelsen Kari T. Inngjerdingen |
FARM3110 - Farmakoterapi 2 (10sp) |
Ragnhild Paulsen vikarierer som emneansvarlig høsten 2024. Cecilie Morland
|
Ragnhild Paulsen Rigmor Solberg |
|
FARM3120 - Legemiddelbruk og folkehelse (10sp) |
Angela Lupattelli |
Anne Gerd Granås Liv Mathiesen Ingunn Björnsdottir Ny lektor i samfunnsfarmasi (ansettes V21) |
|
6. semester |
FARM3130 - Farmasøytisk praksis (30sp)
|
Ingunn Björnsdottir (Anne Gyri Aasbie Gløersen vikar V24)
|
Anne Røv-Johnsen Espen Molden Kari T. Inngjerdingen Helene Jonassen |
7. semester |
FARM4100 – Persontilpasset legemiddelbehandling |
Niklas Nilsson |
Ingunn Tho Hege Thoresen Liv Mathiesen |
FARM4110 – Videregående biofarmasi og formuleringsteknologi |
Hanne Hjorth Tønnesen |
Marianne Hiorth Ingunn Tho Sverre Arne Sande Massimiliano Pio Di Cagno Hege Christensen |
|
FARM4120 – Utvikling av legemidler |
Ida Robertsen |
Sverre Arne Sande Pål Rongved Hege Thoresen Trond Vidar Hansen |
|
8. - 10. semester |
|||
8. semester |
FARM4130 – Anvendt statistikk for farmasøyter |
Osman Gani
|
Stig Pedersen-Bjergaard Hege Thoresen Angela Lupattelli |
FARMBIOS4860 - Avansert molekylær og farmasøytisk |
Ole Andreas Økstad (Hanne C. Winther-Larsen vikar V24) |
Hanne C. Winther-Larsen Tor Gjøen Dirk Linke |
|
FARM-KJM5010 - Avansert Bioanalyse i Livsvitenskap FARM-KJM9010 - Avansert Bioanalyse i Livsvitenskap |
Leon Reubsaet |
Trine Grønhaug Halvorsen Hanne Rødberg-Larsen |
|
FARM5110 - Industriell farmasi | Ingunn Tho |
Sverre Arne Sande Trond Vidar Hansen Anders Vik Cecilie Morland |
|
FARM5120 - Klinisk- og sykehusfarmasi | Liv Mathiesen |
Anne Gerd Granås Ingunn Tho Massimiliano Pio Di Cagno |
|
FARM5140 - Idrettsfarmasi og antidoping | Astrid Gjestad |
Rigmor Solberg Ida Robertsen Ingunn Björnsdottir Yvettes Dehnes |
|
FARM5150 - Anvendt farmakokinetikk og dosering i klinisk praksis | Anders Åsberg |
Hege Christensen Ida Robertsen |
|
FARM5170 - Legemidler ved behandling av degenerative- og livsstilssykdommer |
Arild Rustan |
Eili T. Kase Cecilie Morland Leon Reubsaet Angela Lupattelli |
|
FARM5210 - Nyere legemiddelformer | Hanne Hjorth Tønnesen | Ingunn Tho | |
FARM5220 - Practical pharmacoepidemiology and pharmacovigilance | Hilde Smerud |
Hedvig Nordeng + ett medlem til |
|
9. semester |
FARM5000 – Masterforberedende emne i farmasi |
Tor Gjøen |
Hanne H. Tønnesen Anders Vik Anne Gerd Granås |
FARM5130 - Apotekdrift og ledelse | Ingunn Björnsdottir | ||
FARM5160 - Klinisk laboratoriemedisin; farmakologi og medisinsk biokjemi | Nils Tore Vethe | Hege Christensen | |
FARM5180 -Legemidler ved kreft og autoimmune sykdommer | Hege Thoresen |
Rigmor Solberg Trine Grønhaug Halvorsen Kristian Berg |
|
FARM5190 - Organisk syntese av bioaktive forbindelser | Trond Vidar Hansen |
Anders Vik Karoline G. Primdahl |
|
FARM5200 - Bruk av biopolymerer i legemidler og forbedring av helse |
Kari Tvete Inngjerdingen |
Marianne Hiorth Hanne C. Winther-Larsen |
|
10. semester | FARM5945 - Masteroppgave i farmasi | Programrådet for 8. - 10. semester |
Tabell 2: Emnekoder, emnenavn, emneansvarlige og emnekomiteer for studieløp for farmasøyter med mastergrad fra land utenfor EU/EØS
Navn på emne |
Emneansvarlige |
Ytterligere medlemmer av emnekomitèer |
|
7. semester |
FARM4910K - Farmakoterapi og samfunnsfarmasi med fokus på norske terapi-tradisjoner og norske forhold |
Hege Thoresen |
Angela Lupattelli Arild Rustan |
7. semester/ 8. semester |
FARM4920K - Fra virkestoff til ferdig formulering med fokus på avanserte legemiddelformer |
Sverre Arne Sande |
Jo Klaveness Kari Inngjerdingen |
8. semester | FARM4930K - Kvalitetsikring ved produksjon og klinisk utprøvning av legemidler | Stig Pedersen-Bjergaard |
Marianne Hiorth Hege Thoresen Natasa Nikolic |
Tabell 3: Emner og emneansvarlige på phd-nivå
Navn på emne | Emneansvarlig |
---|---|
FRM-KJM9930 - Bioanalysis - Forefront Technologies and Applications |
Stig Pedersen-Bjergaard |