Laboratorieundervisning, grunnemner
Emnekode |
Emnenavn | Tittel | Ansvarlig |
---|---|---|---|
Labkoordinator | A. L. Read | ||
FYS1000 | Fysikk-basisfag for naturvitenskap og medisin | T.S. Tveter | |
FYS2150 | Eksperimentalfysikk | D. K. Dysthe | |
FYS2150L | Eksperimenter i fysikkundervisningen | D. K. Dysthe, C. Angell | |
Lab.veiledere | T.S. Tveter, D.K. Dysthe, , P.E. Sandholt, V. Morisbak, S. Raddum, E. Monakov |
Bacheloremner
Emnekode | Emnenavn | Oppgave | Ansvarlig |
---|---|---|---|
FYS1000 | Fysikk - basisfag for naturvitenskap og medisin | Foreleser |
J. Bergli |
Regneøvelser | N. Kylstad | ||
Kollokvier | I. S. Knudtsen (2 grupper), innleide lærere til 8 grupper. | ||
FYS1010 | Miljøfysikk | Foreleser | A. Dahlback |
J. E. Moan | |||
FYS1210 | Elektronikk med prosjektoppgaver | Foreleser | T. Lindem |
Regneøvelser | K. Røed | ||
Lab | M. Elvegård (innleid) | ||
Lab | J. Særsten (innleid) | ||
FYS-MEK1110 | Mekanikk | Foreleser | A. Görgen |
Kollokvier | T. Renstrøm (2 grupper), C. Kirkemo (2 grupper), M. Rypestøl, M. Klintefjord (2 grupper), H.T. Nyhus | ||
FYS2130 | Svingninger og bølger | Foreleser | A.I. Vistnes |
Kollokvier/regneverksted/lab | L. A. Dal, A. Kvellestad, en person til (ikke bestemt ennå) | ||
FYS2140 | Kvantefysikk | Foreleser | A. Raklev |
Regneverksted/lab | S.G. Aalbergsjø, P. Bätzing, J.E. Midtbø (innleid) | ||
FYS3120 | Klassisk mekanikk og elektrodynamikk | Foreleser | J. M. Leinaas |
Kollokvier/regneøvelser | M. K. Bugge | ||
FYS3140 | Matematiske metoder i fysikk | Foreleser | S. Viefers |
Kollokvier/regneøvelser | G. Girma | ||
FYS3240/FYS4240 | PC-basert instrumentering og kontrollere | Foreleser | J.K. Bekkeng |
Lab | Innleid lab-veileder | ||
FYS3320 | Fysikk og energiressurser | Foreleser | H. Parr (innleid) |
Kollokvier/regneøvelser | S. Rose | ||
FYS3410 | Kondenserte fasers fysikk | Foreleser | Y. Galperin |
Kollokvier/regneøvelser | J.I. Vestgården (innleid) | ||
FYS3510 | Subatomær fysikk med astrofysiske anvendelser | Foreleser | F.Ould-Saada |
FYS3520 | Kjernefysikk, struktur og spektroskopi | Foreleser | J. B. Rekstad |
MENA3100 | Materialkarakterisering | Foreleser | A.E. Gunnæs |
Lab | O.B. Karlsen | ||
NAT2000 | Naturfag i praksis | C. Angell, E.K. Henriksen |
Master/ph.d. emner
Emnekode | Emnenavn | Oppgave | Ansvarlig |
---|---|---|---|
FYS4130/FYS9130 | Statistisk mekanikk | Forelesere, regneøvelser | E. G. Flekkøy, L. Angheluta |
FYS4160/FYS9160 | Generell relativitetsteori | Foreleser | Ø. Grøn |
Regneøvelser | O. Liabøtrø | ||
FYS4260/FYS9260 | Mikrosystemer og elektronikk byggemetoder | Foreleser | P.A. Øhlckers, J.L. Tresvig |
Lab | (innleid lab-veileder) | ||
FYS4310/FYS9310 | Material science of semiconductors | Foreleser | T. Finstad |
FYS4350 | Emneansvarlig | Ø. G. Martinsen | |
FYS4411/FYS9411 | Computational physics II | Emneansvarlig | M. Hjorth-Jensen |
Regneøvelser/lab | (ikke bestemt ennå) | ||
FYS4460 | Uordnede systemer og perkolasjon | Emneansvarlig | M. Hjorth-Jensen |
FYS4530/FYS9530 | Subatomær mange-partikkelteori | Foreleser | L. Bravina |
FYS4560/FYS9560 | Elementærpartikkelfysikk | Foreleser | F. Ould-Saada |
FYS4610/FYS9610 | Magnetosfæriske prosesser | Foreleser | P.E. Sandholt |
FYS4730/FYS970 | Medisinsk strålingsfysikk for strålingsterapi | Foreleser | T.P. Hellebust |
FYS4760/FYS9760 | Fysikk i medisinsk røntgendiagnostikk | Forelesere | H. Olerud*, A.C.T. Martinsen* |
FYS5120 | Videregående kvantefeltteori | Foreleser | J. O. Eeg |
FYS5310/FYS9320 | Elektronmikroskopi, -diffraksjon og spektroskopi II | Foreleser | Intensivundervisning |
FYS5440 | Neutron scattering methods for materials research (3 studiepoeng) | Foreleser | G. Helgesen |
FYS9180 | Condensed Field Matter Theory | Foreleser | O.F. Syljuåsen |
FYS9230 | Modelling and design og micro- and nanosystems | Foreleser | Emnet vil ikke bli undervist vår 2013. |
FYS-KJM4580 | Nuclear Technology | Foreleser | O. Reistad (ekstern) |
FYS-KJM4740 | MR-teori og medisinsk diagnostikk | Forelesere | A. Bjørnerud, E. Hansen (Kjemisk) |
MENA5010/9010 | Nanophysics | Foreleser | Y. Galperin |
Undervisningsfri
E. O. Hole (underviser bare høstsemestere)
H. Balk (underviser bare høstsemestere)
K. J. Måløy (underviser bare høstsemestere)
B.G. Svensson (underviser bare høstsemestere)
M. Hjorth-Jensen (forskningstermin)
A. Malthe-Sørenssen (forskningstermin)
H. Pécseli (forskningstermin)
A. Olsen (forskningstermin)
M. Guttormsen (forskningstermin)
E. Sagstuen
J. I. Moen
C. Persson
E.O. Pettersen
Y. Jin (forskningsopphold)
J. Trømborg (forskningsopphold)
T.H. Johansen (forskningsopphold)
Ikke plassert enda
C. Zhao
C. Bhoodoo
Frank L. Bello Garrote