Laboratorieundervisning, grunnemner
Emnekode |
Emnenavn | Tittel | Ansvarlig |
---|---|---|---|
Labkoordinator | A. L. Read | ||
FYS1000 | Fysikk-basisfag for naturvitenskap og medisin | T.S. Tveter | |
FYS2150 | Eksperimentalfysikk | D. K. Dysthe | |
FYS2150L | Eksperimenter i fysikkundervisningen | D. K. Dysthe, C. Angell | |
Lab.veiledere | T.S. Tveter, D.K. Dysthe, , P.E. Sandholt, V. Morisbak, S. Raddum, E. Monakhov, V. Olsen, E. Rusten |
Bacheloremner
Emnekode | Emnenavn | Oppgave | Ansvarlig |
---|---|---|---|
FYS1000 | Fysikk - basisfag for naturvitenskap og medisin | Foreleser |
J. Bergli |
Regneøvelser | |||
Kollokvier | I.S.Knudtsen, V.Hodzic (innleid), E.S.Fjørner (innleid), F.W.Holmen (innleid), S.Olluri (innleid), K.Karlsen (innleid), G.T.Ulvik (innleid), E. Malinen, H. T. Ihle (innleid), M.Ledum (innleid), | ||
FYS1010 | Miljøfysikk | Foreleser | A. Dahlback |
J. E. Moan | |||
FYS1210 | Elektronikk med prosjektoppgaver | Emneansvarlig | |
Foreleser | T. Lindem | ||
Regneøvelser | I. B. Martins (innleid) | ||
Lab | M. Elvegård (innleid) | ||
Lab | V. Hamletsen (innleid) | ||
Lab | K. Ø. Spildrejorde (innleid) | ||
FYS-MEK1110 | Mekanikk | Foreleser | A. Görgen |
Kollokvier | C.Granerød (2 grupper), M. Klintefjord (2 grupper), O. Liabøtrø, J.P.Paulsson, D.D.Gujic (innleid), J. Villadsen (innleid), L.R.Blingsmo (innleid), V.Skogvoll (innleid) | ||
FYS2130 | Svingninger og bølger | Foreleser | A.I. Vistnes |
Kollokvier/regneverksted/lab | Audun Skaugen, S. Marholm, J.Blyverket (innleid), L. Vines | ||
FYS2140 | Kvantefysikk | Foreleser | A. Raklev |
Regneverksted/lab | A. Hafreager, P. Bätzing, J.E. Midtbø (innleid), J. Van den Brink (innleid) | ||
FYS3120 | Klassisk mekanikk og elektrodynamikk | Foreleser | J. M. Leinaas |
Kollokvier/regneøvelser | L. Musland | ||
FYS3140 | Matematiske metoder i fysikk | Foreleser | S. Viefers |
Kollokvier/regneøvelser | Marius Ladegård Meyer | ||
FYS3240/FYS4240 | PC-basert instrumentering og kontrollere | Foreleser | J.K. Bekkeng |
Lab | S. Bjørnstad (innleid), J. Særsten (innleid) | ||
FYS3320 | Fysikk og energiressurser | Foreleser | Magne Guttormsen |
Kollokvier/regneøvelser | F.L.B.Garrote | ||
FYS3410 | Kondenserte fasers fysikk | Foreleser | Andrej Kuznetsov |
Kollokvier/regneøvelser | Andrej Kuznetsov | ||
FYS3510 | Subatomær fysikk med astrofysiske anvendelser | Foreleser | F.Ould-Saada |
FYS3520 | Kjernefysikk, struktur og spektroskopi | Foreleser | S.Siem |
Gruppe | L.C.Campo | ||
MENA3100 | Materialkarakterisering | Foreleser | A.E. Gunnæs |
Lab | A.E. Gunnæs | ||
NAT2000 | Naturfag i praksis | C. Angell, E.K. Henriksen |
Master/ph.d. emner
Emnekode | Emnenavn | Oppgave | Ansvarlig |
---|---|---|---|
FYS4130/FYS9130 | Statistisk mekanikk | Forelesere, regneøvelser | E. G. Flekkøy, L. Angheluta, L. Bravina |
FYS4160/FYS9160 | Generell relativitetsteori | Foreleser | Ø.Grøn |
Regneøvelser | P.Walia | ||
FYS4260/FYS9260 | Mikrosystemer og elektronikk byggemetoder | Kursansvarlig | F.Strisland |
Lab | |||
FYS4310/FYS9310 | Material science of semiconductors | Foreleser | T. Finstad |
FYS4411/FYS9411 | Computational physics II | Emneansvarlig | M. Hjorth-Jensen |
Regneøvelser/lab | H. T. Ihle (innleid), M.Ledum (innleid), | ||
FYS4460 | Uordnede systemer og perkolasjon | Emneansvarlig | Anders Malthe-Sørenssen |
FYS4530/FYS9530 | Subatomær mange-partikkelteori | Foreleser | L. Bravina |
FYS4560/FYS9560 | Elementærpartikkelfysikk | Foreleser | F. Ould-Saada |
FYS4610/FYS9610 | Magnetosfæriske prosesser | Foreleser | P.E. Sandholt |
FYS4730/FYS970 | Medisinsk strålingsfysikk for strålingsterapi | Foreleser | T.P. Hellebust |
FYS4760/FYS9760 | Fysikk i medisinsk røntgendiagnostikk | Forelesere | H. Olerud (II-er), A.C.T. Martinsen (II-er) |
FYS5120 | Videregående kvantefeltteori | Foreleser | C. Lütken |
FYS5310/FYS9320 | Elektronmikroskopi, -diffraksjon og spektroskopi II | Foreleser | Øystein Prytz |
FYS5440/FYS9440 | Neutron scattering methods for materials research (3 studiepoeng) | Foreleser | G. Helgesen |
FYS-KJM4580 | Nuclear Technology | Foreleser | O. Reistad (II-er fra IFE), Naeem Syed (Statens strålevern) |
FYS-KJM4740 | MR-teori og medisinsk diagnostikk | Forelesere | Ø. Gadmar (ekstern), E. Hansen (Kjemisk) |
MENA5010/9010 | Nanophysics | Foreleser | P. Mikheenko |
FYS9180 | Condensed Matter Field Theory | Foreleser | O. Syljuåsen |
Undervisningsfri
J. I. Moen (instituttleder)
E. O. Hole (undervisningsleder)
C. Persson (forskningsleder)
H. Balk (underviser bare høstsemestere)
K. J. Måløy (underviser bare høstsemestere)
B.G. Svensson (underviser bare høstsemestere)
Wojciech Jacek Miloch (fritak grunnet overtagelse av FYS3610 i høstsemesteret 2013)
A. Olsen (undervisningsfri)
E. Sagstuen (forskningstermin)
E.O. Pettersen (underviser bare høst)
A.Bjørnerud
Ikke plassert enda
C. Zhao
C. Bhoodoo