Laboratorieundervisning, grunnemner
Emnekode |
Emnenavn | Tittel | Ansvarlig |
---|---|---|---|
Labkoordinator | A. L. Read | ||
FYS1000 | Fysikk-basisfag for naturvitenskap og medisin | ||
FYS2150 | Eksperimentalfysikk | D. K. Dysthe | |
FYS2150L | Eksperimenter i fysikkundervisningen | D. K. Dysthe, E. Henriksen | |
Lab.veiledere | T.S. Tveter, D.K. Dysthe, H. Pecseli, E. Monakhov, Y. K. Frodason, V. Olsen, K.O.H. Vadla, Ø. Gløersen, C. Zimmermann, C. Pedersen (innleid), K.Tuv (innleid) |
Bacheloremner
Emnekode | Emnenavn | Oppgave | Ansvarlig |
---|---|---|---|
FYS1000 | Fysikk - basisfag for naturvitenskap og medisin | Foreleser |
J. Bergli |
Regneøvelser | |||
Kollokvier | A.Dursun, J.G.Ellingsen, E. Malinen, M.J. Sætra, K.Karlsen (innleid), M. Ledum (Innleid), O. G. Johansen (innleid), L. G. Pedersen (innleid), H. B. Lie (innleid) | ||
FYS1010 | Miljøfysikk | Foreleser | A. Dahlback |
FYS1210 | Elektronikk med prosjektoppgaver | Emneansvarlig | K.M. Kjølerbakken |
Foreleser | K.M. Kjølerbakken | ||
Regneøvelser | I. B. Martins (innleid) | ||
Lab | Y.Elfarri (innleid) | ||
Lab | S. Brask (innleid) | ||
Lab | J. Nereng (innleid) | ||
O. M. Vister (innleid) | |||
FYS-MEK1110 | Mekanikk | Foreleser | A. Görgen |
Stedfortreder | W. J. Miloch | ||
Kollokvier | S. Marholm, W. J. Miloch, D.D.Gujic (innleid), J. Villadsen (innleid), K. Bjørke, M. Bråtelund (innleid), A. Johansson (innleid), M. Vege (innleid), C. Glittum (innleid) | ||
FYS2130 | Svingninger og bølger | Foreleser | L. Clausen |
Kollokvier/regneverksted/lab | L. Vines, C. Granerød, E. S. Hatlen, R. S. Eldøy (innleid) | ||
FYS2140 | Kvantefysikk | Foreleser | E. G. Flekkøy |
Regneverksted/lab | O. Syljuåsen, M. E. Bathen, A-M. Hovda (innleid), K. H. Helland (innleid) | ||
FYS3120 | Klassisk mekanikk og elektrodynamikk | Foreleser | A. Raklev |
Kollokvier/regneøvelser | A. Skaugen | ||
FYS3140 | Matematiske metoder i fysikk | Foreleser | S. Viefers |
Kollokvier/regneøvelser | H. Oppen, A. Pizzini (innleid) | ||
FYS3240/FYS4240 | PC-basert instrumentering og kontrollere | Foreleser | J.K. Bekkeng |
Lab | T.M.Berge | ||
FYS3320 | Fysikk og energiressurser | Foreleser | Undervises ikke |
Kollokvier/regneøvelser | |||
FYS3410 | Kondenserte fasers fysikk | Foreleser | Andrej Kuznetsov |
Kollokvier/regneøvelser | Andrej Kuznetsov | ||
FYS3510 | Subatomær fysikk med astrofysiske anvendelser | Foreleser | F.Ould-Saada |
FYS3520 | Kjernefysikk, struktur og spektroskopi | Foreleser | S.Siem |
Gruppe | Innleid | ||
MENA3100 | Materialkarakterisering | Foreleser | A.E. Gunnæs |
Lab | A.E. Gunnæs | ||
NAT2000 | Naturfag i praksis | C. Angell, E.K. Henriksen |
Master/ph.d. emner
Emnekode | Emnenavn | Oppgave | Ansvarlig |
---|---|---|---|
FYS4130 | Statistisk mekanikk | Forelesere, regneøvelser | L. Angheluta, V.B.Sørdal |
FYS4160 | Generell relativitetsteori | Foreleser | T.Bringmann |
Regneøvelser | M. Kersting | ||
FYS4260/FYS9260 | Mikrosystemer og elektronikk byggemetoder | Kursansvarlig | F.Strisland (II-er SINTEF) |
Lab | |||
FYS4310/FYS9310 | Material science of semiconductors | Foreleser | T. Finstad |
FYS4411/FYS9411 | Computational physics II | Emneansvarlig | M. Hjorth-Jensen |
Regneøvelser/lab | M.Ledum (innleid), H. E. Kristiansen (innleid) | ||
FYS4460 | Uordnede systemer og perkolasjon | Emneansvarlig | Anders Malthe-Sørenssen |
Gruppelærer | |||
FYS4530/FYS9530 | Subatomær mange-partikkelteori | Foreleser | Blir ikke undervist |
FYS4560/FYS9560 | Elementærpartikkelfysikk | Foreleser | F. Ould-Saada |
FYS4610/FYS9610 | Magnetosfæriske prosesser | Foreleser | Undervises ikke |
FYS4730/FYS970 | Medisinsk strålingsfysikk for strålingsterapi | Foreleser | T.P. Hellebust (II-er fra OUS) |
FYS4761/FYS9761 | Fysikk i medisinsk røntgendiagnostikk | Forelesere | A.C.T. Martinsen (II-er fra OUS) |
FYS5120/9120 | Videregående kvantefeltteori | Foreleser | C. Lütken |
FYS5310/FYS9320 | Elektronmikroskopi, -diffraksjon og spektroskopi II | Foreleser | Øystein Prytz |
FYS-KJM4580 | Nuclear Technology | Foreleser | Undervises ikke |
FYS-KJM4740 | MR-teori og medisinsk diagnostikk | Forelesere | A. Bjørnerud (II-er fra OUS/Intervensjonssenteret ), E. Hansen (Kjemisk) |
MENA5010/9010 | Nanophysics | Foreleser | P. Mikheenko |
Labveileder | T. H. Qureishy | ||
FYS9180 | Condensed Matter Field Theory | Foreleser | Blir ikke undervist |
Undervisningsfri
J. I. Moen (instituttleder)
A. I. Vistnes (undervisningsleder)
H. Sandaker (forskningsleder)
E. O. Hole (undervisningsfri)
C. Persson (undervisningsfri)
H. Balk (underviser bare høstsemestere)
K. J. Måløy (underviser dobbelt i høstsemesteret)
B.G. Svensson (underviser bare høstsemestere)
A. Olsen (undervisningsfri)
E.O. Pettersen (underviser bare høst)
M. Guttormsen (undervisningsfri)
Ikke plassert enda