Laboratorieundervisning, grunnemner
Emnekode |
Emnenavn | Tittel | Ansvarlig |
---|---|---|---|
FYS2150 | Eksperimentalfysikk | Emneansvarlige | C. Lütken, A.Read |
Lab.veiledere | T.S. Tveter, T. H. Johansen, E. Monakhov, Y. K. Frodason, C. Zimmermann, E. O. Hole |
Bacheloremner
Emnekode | Emnenavn | Oppgave | Ansvarlig |
---|---|---|---|
FYS1001 | Fysikk - basisfag for naturvitenskap og medisin | Emneansvarlig |
A. Røyne |
Stedfortreder | J. Bergli | ||
Kollokvier | E. Malinen, S.Hellesund, A.Dursun, M.J.Sætra, S. Næss, L. Alleson, R. Asbah (innleid), E. S. Håland (innleid) | ||
FYS1010 | Miljøfysikk | Foreleser | Blir ikke undervist |
FYS1210 | Elektronikk med prosjektoppgaver | Emneansvarlig | K.M. Kjølerbakken |
Stedfortreder | K.Røed | ||
Regneøvelser | J. Nereng (innleid) | ||
Labansvarlig | I. B. Martins (innleid) | ||
Lab | J. Nereng (innleid) | ||
Lab | T. Østmoe (innleid) | ||
Lab | O. M. Vister (innleid) | ||
Lab | A. Grorud (innleid) | ||
Lab | S. Brask (innleid) | ||
FYS-MEK1110 | Mekanikk | Foreleser | A. Görgen |
Stedfortreder | W. J. Miloch | ||
Kollokvier | K. Bjørke, A. Heggelund, A. Johansson (innleid), T. Myrvik (innleid), E. F. Skaar (innleid), O. K. B. Langrekken (innleid), E. M. Nordhagen (innleid), M. Bråtelund (innleid), A. Brugård (innleid), K. Hageland (innleid), J. Villadsen (eksamensretting) | ||
FYS2130 | Svingninger og bølger | Foreleser | L. Clausen |
Stedfortreder | H.A Sveinsson | ||
Kollokvier/regneverksted/lab | C. Granerød, T. Kringeland (innleid), J. Lunde (innleid) | ||
FYS2140 | Kvantefysikk | Foreleser | M. Guttormsen |
Stedfortreder | M. V. Bøe | ||
Regneverksted/lab | M.Bathen, I. K. B. Kullmann (innleid), L. G. Pedersen | ||
FYS3120 | Klassisk mekanikk og elektrodynamikk | Foreleser | A. Raklev |
Kollokvier/regneøvelser | J.E.Midtbø | ||
FYS3140 | Matematiske metoder i fysikk | Foreleser | S. Viefers |
Kollokvier/regneøvelser | E.S.Hatlen, H. Oppen | ||
FYS3240/FYS4240 | PC-basert instrumentering og kontrollere | Foreleser | J.K. Bekkeng |
Lab | T.M.Berge | ||
FYS3320 | Fysikk og energiressurser | Foreleser | Undervises ikke |
Kollokvier/regneøvelser | |||
FYS3410 | Kondenserte fasers fysikk | Foreleser | Andrej Kuznetsov |
Kollokvier/regneøvelser | Andrej Kuznetsov | ||
FYS3500 | Innføring i kjerne- og partikkelfysikk | Foreleser | S. Siem (60%), A. Read (40%) |
Gruppe | F. Seizer? | ||
FYS3810/4810 | Fysikkdidaktikk | Emneansvarlig | E. Henriksen |
MENA2000 | Faste materialers fundamentale oppbygning |
Emneansvarlig Gruppelærer |
Andrej Kuznetsov Elin D. Sødahl (innleid) |
MENA3000 | Funksjonelle materialer | Foreleser | T. Finstad (delvis) |
MENA3100 | Materialkarakterisering | Foreleser | A.E. Gunnæs |
Lab | A.E. Gunnæs | ||
NAT2000 | Naturfag i praksis | M. V. Bøe | |
NAT2020V | Organisk kjemi og biologi i naturfaget 8-11 | Administrasjon | E. Henriksen |
Master/ph.d. emner
Emnekode | Emnenavn | Oppgave | Ansvarlig |
---|---|---|---|
FYS4130 | Statistisk mekanikk | Forelesere, regneøvelser | L. Angheluta, V.B.Sørdal |
FYS4160 | Generell relativitetsteori | Foreleser | Ø. Grøn (innleid) |
Regneøvelser | M. Kersting | ||
FYS4260/FYS9260 | Mikrosystemer og elektronikk byggemetoder | Kursansvarlig | F.Strisland (II-er SINTEF) |
Lab | |||
FYS4310/FYS9310 | Material science of semiconductors | Foreleser | T. Finstad |
FYS4411/FYS9411 | Computational physics II | Emneansvarlig | M. Hjorth-Jensen |
Regneøvelser/lab | V. Flugstad (innleid), G. Pederiva (innleid), A. Mariadason (innleid) | ||
FYS4460 | Uordnede systemer og perkolasjon | Emneansvarlig | Anders Malthe-Sørenssen |
Gruppelærer | |||
FYS4530/FYS9530 | Subatomær mange-partikkelteori | Foreleser | L. Bravina |
FYS4535/9535 | Medisinske anvendelser av kjernefysikk | Emneansvarlig | G. Henriksen |
FYS4560/FYS9560 | Elementærpartikkelfysikk | Foreleser | F. Ould-Saada |
FYS4610/FYS9610 | Magnetosfæriske prosesser | Foreleser | Emnet erstattes med FYS4640 og undervises bare i høstsemesteret |
FYS4730/FYS970 | Medisinsk strålingsfysikk for strålingsterapi | Foreleser | T.P. Hellebust (II-er fra OUS) |
FYS4761/FYS9761 | Fysikk i medisinsk røntgendiagnostikk | Forelesere | A.C.T. Martinsen (II-er fra OUS) |
FYS5120/9120 | Videregående kvantefeltteori | Foreleser | C. Lütken |
FYS5310/FYS9320 | Elektronmikroskopi, -diffraksjon og spektroskopi II | Foreleser | Øystein Prytz |
FYS-KJM4740 | MR-teori og medisinsk diagnostikk | Forelesere | A. Bjørnerud (II-er fra OUS/Intervensjonssenteret ) |
MENA5010/9010 | Nanophysics | Foreleser | P. Mikheenko |
Labveileder | T. H. Qureishy | ||
FYS9180 | Condensed Matter Field Theory | Foreleser | O. Syljuåsen |
Undervisningsfri
J. I. Moen (instituttleder)
A. I. Vistnes (undervisningsleder)
H. Sandaker (forskningsleder)
H. Balk (underviser bare høstsemestere)
K. J. Måløy (redusert undervisning grunnet Porelab)
E. G. Flekkøy (redusert undervisning grunnet Porelab)
B.G. Svensson (redusert undervisning)
E.O. Pettersen (underviser bare høst)
A. Dahlback (sabbatsår 2018)
D.K. Dysthe (Forbereder to-semesterdrift av FYS2160 samt litt hjelp på FYS2150)
T. Bringmann (forskningstermin V18)
C. Persson (forskningstermin V18)
Ikke plassert enda