Laboratorieundervisning, grunnemner
Emne |
Tittel | Ansvarlig |
---|---|---|
Labkoordinator | A.Read | |
MENA1000 Materialer, energi og nanoteknologi | ||
FYS1120 Elektromagnetisme | ||
FYS2160 Termodynamikk og statistisk fysikk | ||
Labteam | P.-E. Sandholt | |
Labteam | S. Mahmood | |
Labteam | T. Tveter | |
Labteam | F.L.B.Garrote | |
Labteam | L.Vines |
Bacheloremner
Emne | Oppgave | Ansvarlig |
---|---|---|
MENA1000 | Kollokvier |
T. H. Qureishy og M.E.Ingebrigtsen |
FYS1120 Elektromagnetisme | Foreleser | T.H.Johansen |
Kollokvier | H. N. Riise | |
Kollokvier | A. Skaugen | |
Kollokvier | H. Sveinsson (innleid) | |
Kollokvier | M. L. Meyer | |
Kollokvier | J.E.Midtbø | |
Kollokvier | F.W.Holmen (innleid) | |
FYS2160 Termodynamikk og statistisk fysikk | Foreleser | A. Malthe-Sørenssen |
Kollokvier |
C.A.Lindstrøm |
|
Kollokvier |
H.Sandaker |
|
FYS2210 Halvlederkomponenter | Foreleser | B.G. Svensson |
Kollokvier | B.G. Svensson, (Lasse Vines stedfortreder) | |
Lab | V. Bobal | |
FYS3110 Kvantemekanikk | Foreleser | O. Syljuåsen |
Regneøvelser | S.F. Viefers | |
FYS3180/FYS4180 Eksperimentelle metoder i fysikk | Emneansvarlig | K.J. Måløy |
Lab | Bidrag fra forskningsgruppene | |
FYS3150 /FYS4150 Computational physics | Foreleser | M. Hjorth-Jensen |
Datalab | H. Ihle (innleid) | |
Datalab | M.Ledum (innleid) | |
Omlegging av emne | A. Hafreager (innleid) | |
FYS3220 Lineær kretselektronikk | Foreleser | H. Balk |
Lab | H. Balk | |
Lab | A. N. Shaban (innleid) | |
FYS3230 Sensorer og måleteknikk | Foreleser | Ø. G. Martinsen |
Lab | V. M. Joten (innleid) | |
FYS3610 Romfysikk | Foreleser | Lasse Clausen |
Kollokvier | Yaqi Jin | |
FYS3710 Biofysikk og medisinsk fysikk | Foreleser | E.Sagstuen |
Kollokvier | E.Sagstuen | |
Lab | A. Krivokapic | |
MENA3200 Energimaterialer | Forelesninger og kollokvier | B. Hauback |
Forelesninger og kollokvier | T.Norby (Kjemisk institutt) | |
MENA3300 Nanoteknologi | Foreleser | T. Finstad |
O. Nilsen (Kjemisk) |
Master/ph.d. emner
Emne | Oppgave | Ansvarlig |
---|---|---|
FYS4110/9110 Ikke-relativistisk kvantemekanikk | Foreleser | J.M. Leinaas |
Regneøvelser | Ola Liabøtrø | |
FYS4170/FYS9170 Relativistisk kvantefeltteori | Foreleser | T.Bringmann |
Regneøvelser | P. Walia | |
FYS4220/FYS9220 Sanntids og embedded datasystemer | Foreleser | K. Røed |
Lab | C. Zhao | |
FYS4250/FYS9250 Biomedisinsk instrumentering | Foreleser | J.O. Høgetveit |
FYS4340/FYS9340 Diffraksjonsmetoder og elektronmikroskopi | Emneansvarlig | Ø. Prytz |
Forelesere | Ø. Prytz, A.E.Gunnæs, A.Thøgersen | |
FYS4350 Medisinsk teknologi | Emneansvarlig | Ø. Martinsen |
FYS4420/FYS9420 Eksperimentalteknikker og kondenserte fasers fysikk | Foreleser | K.J. Måløy |
Lab | K.J. Måløy | |
FYS4430/FYS9430 Kondenserte fasers fysikk II | Foreleser | G. Helgesen |
FYS4550/FYS9550 Eksperimentell høyenergifysikk | Foreleser | Erik Adli |
Foreleser | S.Stapnes | |
Gruppelærer | C.A.Lindstrøm | |
FYS4570/9570 | Foreleser | Undervises ikke høst 2015 |
FYS4620/FYS9620 Grunnleggende plasmafysikk | Foreleser | H. Pecseli |
FYS4630/FYS9630 Strålingstransport i atmosfæren | Foreleser | A. Dahlback |
FYS4720/FYS9720 Cellulær radiobiologi | Foreleser | E.O. Pettersen |
FYS-MENA4111 Kvantemekanisk modellering av nanomaterialer | Foreleser | Kristian Berland |
Lab | Kristian Berland | |
Lab | Ikke avklart enda | |
FYS-KJM4480/FYS-KJM9480 Quantum mechanics for many-particle systems | Foreleser | M. Hjorth-Jensen |
Simen Kvaal (KI) | ||
FYS-KJM4710/FYS-KJM9710 Stråling og strålingsdosimetri | Foreleser | E. Malinen |
FYS5190/9190 - Supersymmetry | Foreleser | Are Raklev |
FYS-KJM5920/FYS-KJM9920 Nukleære målemetoder og instrumentering | Foreleser | Magne Guttormsen |
Gruppelærer | L.C.Campo | |
MENA3300 Nanoteknologi | Foreleser | T. Finstad, O. Nilsen (Kjemisk) |
MENA9510 Advanced characterization methods | Emneansvarlig | V. Bakken, E. Monakov |
FYS9230 Modelling and design of micro- and nanosystems | Emneansvarlig | T. Finstad |
Andre undervisningsoppgaver
A.I. Vistnes
Undervisningsfri
Jøran Moen (undervisningsfri)
E.O.Hole (undervisningsfri)
C. Persson (undervisningsfri)
E.G. Flekkøy (underviser i vårsemestere)
A. Görgen (undervisningsfri)
P. Bätzing (full belastning i vårsemesteret)
M. Klintefjord (full belastning i vårsemesteret)
S. Raddum (full belastning i vårsemesteret)
T. Renstrøm (full belastning i vårsemesteret)
E. Rusten (full belastning i vårsemesteret)
Larissa Bravina (forskningsfri)
Joakim Bergli (full belastning i vårsemesteret samt pappaperm)
V. B. Olsen (full belastning vårsemesteret)
J.J.P.Paulsson (full belastning vårsemesteret)
Ikke plassert enda