Laboratorieundervisning, grunnemner
Emne |
Tittel | Ansvarlig |
---|---|---|
Labkoordinator | C. Lütken | |
MENA1000 Materialer, energi og nanoteknologi | ||
FYS1120 Elektromagnetisme | ||
FYS2160 Termodynamikk og statistisk fysikk | ||
Labteam | V.B. Sørdal | |
Labteam | S. Hellesund | |
Labteam | T. Tveter | |
Labteam | Y. K. Frodason | |
Labteam | J.G.A.Ellingsen | |
Labteam | C. Zimmermann |
Bacheloremner
Emne | Oppgave | Ansvarlig |
---|---|---|
MENA1000 | Kollokvier |
T. H. Qureishy, M.E.Ingebrigtsen |
FYS1120 Elektromagnetisme | Foreleser | J. Skaar |
Kollokvier | J.E.Midtbø | |
Kollokvier | A. Skaugen | |
Kollokvier | H. Sveinsson (innleid) | |
Kollokvier | J.J.P. Paulsson | |
Kollokvier | H. oppen | |
Kollokvier | M.E. Bathen | |
FYS2160 Termodynamikk og statistisk fysikk | Foreleser | D. K. Dysthe |
Stedfortreder | ||
Kollokvier |
K. Bjørke |
|
Kollokvier |
K.O.H.Vadla |
|
FYS2210 Halvlederkomponenter | Foreleser | Lasse Vines |
Kollokvier | B. Svensson | |
Lab | V. Bobal | |
FYS3110 Kvantemekanikk | Foreleser | O. Syljuåsen |
Regneøvelser | O. Syljuåsen | |
FYS3180/FYS4180 Eksperimentelle metoder i fysikk | Emneansvarlig | P. Mikheenko |
Lab | Bidrag fra forskningsgruppene | |
FYS3150 /FYS4150 Computational physics | Foreleser | M. Hjorth-Jensen |
Datalab | H.E. Kristiansen (innleid) | |
Datalab | M.Ledum (innleid) | |
G. Pederiva (innleid) | ||
FYS3220 Lineær kretselektronikk | Foreleser | H. Balk |
Lab | O.M. Vister (innleid) | |
Lab | O.M.Vister (innleid) | |
FYS3230 Sensorer og måleteknikk | Foreleser | Ø. G. Martinsen |
Lab | V.M.Joten | |
FYS3610 Romfysikk | Foreleser | Post.doc |
Kollokvier | S. Marholm | |
FYS3710 Biofysikk og medisinsk fysikk | Foreleser | E.Sagstuen |
Medansvarlig | E.O.Hole | |
Lab | ||
MENA3200 Energimaterialer | Forelesninger og kollokvier | B. Hauback |
Forelesninger og kollokvier | T.Norby (Kjemisk institutt) | |
MENA3300 Nanoteknologi | Foreleser | T. Finstad |
O. Nilsen (Kjemisk) |
Master/ph.d. emner
Emne | Oppgave | Ansvarlig |
---|---|---|
FYS4110/9110 Ikke-relativistisk kvantemekanikk | Foreleser | J. Bergli |
Regneøvelser | E. Hatlen | |
FYS4170/FYS9170 Relativistisk kvantefeltteori | Foreleser | T.Bringmann |
Regneøvelser | A. J. Markestad (innleid) | |
FYS4220/FYS9220 Sanntids og embedded datasystemer | Foreleser | K. Røed |
Lab | T.M.Berge | |
FYS4250/FYS9250 Biomedisinsk instrumentering | Foreleser | J.O. Høgetveit |
FYS4340/FYS9340 Diffraksjonsmetoder og elektronmikroskopi | Emneansvarlig | A.E.Gunnæs |
Forelesere | Ø. Prytz, A.E.Gunnæs | |
FYS4350 Medisinsk teknologi | Emneansvarlig | Ø. Martinsen |
FYS4420/FYS9420 Eksperimentalteknikker og kondenserte fasers fysikk | Foreleser | K.J. Måløy |
Lab | K.J. Måløy | |
FYS4430/FYS9430 Kondenserte fasers fysikk II | Foreleser | G. Helgesen |
FYS4550/FYS9550 Eksperimentell høyenergifysikk | Foreleser | A.Strandlie |
Foreleser | ||
Gruppelærer | C.A.Lindstrøm | |
FYS4570/9570 | Foreleser | Ikke undervisning |
FYS4580 - Nuclear Technology | Foreleser | Undervises annet hvert år |
FYS4620/FYS9620 Grunnleggende plasmafysikk | Foreleser | W.Miloch |
FYS4630/FYS9630 Strålingstransport i atmosfæren | Foreleser | A. Dahlback |
FYS4720/FYS9720 Cellulær radiobiologi | Foreleser | E.O. Pettersen |
FYS5190/9190 Supersymetry | Foreleser | A. Raklev |
FYS-MED4750/9750 | Emneansvarlig | A.C.T. Martinsen, A. Bjørnerud |
FYS-MENA4111 Kvantemekanisk modellering av nanomaterialer | Foreleser | C.Persson |
Lab | O. M. Løvvik | |
FYS-KJM4480/FYS-KJM9480 Quantum mechanics for many-particle systems | Foreleser | M. Hjorth-Jensen |
FYS-KJM4710/FYS-KJM9710 Stråling og strålingsdosimetri | Foreleser | E. Malinen |
FYS-KJM5920/FYS-KJM9920 Nukleære målemetoder og instrumentering | Foreleser | M. Guttormsen |
Gruppelærer | ||
MENA9510 Advanced characterization methods | Emneansvarlig | V. Bakken, E. Monakov |
FYS9230 Modelling and design of micro- and nanosystems | Emneansvarlig | T. Finstad |
Andre undervisningsoppgaver
A. Dursun - jobbe med å utvikle numeriske og andre oppgaver for FYS1001
M. J. Sætra - gruppelærer BIOS1100
Undervisningsfri
Jøran Moen (undervisningsfri)
A.I. Vistnes (undervisningsfri)
H. Sandaker (undervisningsfri)
A.M.Sørenssen (undervisningsfri)
T.H.Johansen (undervisningsfri)
S. Viefers (undervisningsfri)
A. Read (undervisningsfri)
E.G. Flekkøy (underviser i vårsemesteret)
S. Siem (skal jobbe med nytt emne)
Ikke plassert enda