Laboratorieundervisning, grunnemner
MENA1001 (tre uker), FYS1120 (tre uker), FYS2160 (to uker)
Emne |
Tittel | Ansvarlig |
---|---|---|
Labkoordinator | C.A.Lütken | |
Labteam | Trine Tveter | |
Labteam | Simen Hellesund | |
Labteam | Vegard Sørdal | |
Labteam | Ymir Frodason | |
Labteam | Christian Zimmermann | |
Labteam |
Bacheloremner
Emne | Oppgave | Ansvarlig |
---|---|---|
MENA1001 | Kollokvier/Lab |
Andreas Heggelund |
FYS1120 Elektromagnetisme | Foreleser | A.Malthe-Sørenssen |
Stedfortreder | Henrik Sveinsson | |
LA-koordinator | Tor Ole Odden | |
Kollokvier/diverse | Anders Lauvland | |
Kollokvier | Kine Hanssen | |
Kollokvier | Eirik Hatlen | |
Kollokvier | Even Nordhagen (Innleid) | |
Kollokvier | Oda K. B. Langrekken (Innleid) | |
Kollokvier | Øyvind Christiansen (Innleid) | |
Kollokvier | Sigbjørn Lundesgaard Foss (Innleid) | |
Formidlingsøvelse | Simon Millerjord (Innleid) | |
FYS2160 Termodynamikk og statistisk fysikk | Foreleser | L.Angheluta |
Stedfortreder | W. Miloch | |
Kollokvier |
Kristian Bjørke |
|
Kollokvier |
Knut Vadla |
|
Kollokvier | Henrik Oppen | |
FYS2210 Halvlederkomponenter | Foreleser | L.Vines |
Kollokvier | ||
Lab | Bobal | |
FYS3110 Kvantemekanikk | Foreleser | O.F.Syljuåsen |
Regneøvelser | M.Ivarsen | |
FYS3180/FYS4180 Eksperimentelle metoder i fysikk | Emneansvarlig | P.Mikheenko |
FYS3150 /FYS4150 Computational physics | Foreleser | M.Hjorth-Jensen |
Datalab | Anna Gribkovskaya (innleid) | |
Datalab | Hans Mathias Vege (innleid) | |
Datalab | Sebatian Winther-Larsen (innleid) | |
Datalab | Anders Johansson (innleid) | |
FYS3220 Lineær kretselektronikk | Foreleser | H. Balk |
Lab | Olav Bjerke (innleid) | |
FYS3231 Sensorer og måleteknikk | Foreleser | Ø. G. Martinsen |
Assistent | Oliver Pabst | |
Lab | Vegard M. Joten | |
FYS3600/4600 Romfysikk | Foreleser | A. Spicher, P. Høegh |
Kollokvier | Veronica Danielsen (innleid) | |
FYS3700/4700 Biologisk og medisinsk fysikk | Foreleser | Eirik Malinen |
Foreleser | Eli Olaug Hole (etter avtale) | |
Lab/Forelesning | Nina F. J. Edin | |
FYS-STK3155/FYS-STK4155 Anvendt dataanalyse og maskinlæring | Foreleser | M.Hjorth-Jensen |
Datalab | Kristine Baluka Hein (innleid) | |
Datalab | Bendik Samseth (innleid) | |
Datalab | Øyvind Schøyen (innleid) | |
MENA3200 Energimaterialer | Foreleser | T. Norby (KI) |
MENA3300 Nanoteknologi (administreres av Kjemisk institutt) | Foreleser | T.G.Finstad, O. Nilsen (KI) |
Master/ph.d. emner
Emne | Oppgave | Ansvarlig |
---|---|---|
FYS4110/9110 Ikke-relativistisk kvantemekanikk | Foreleser | J.Bergli |
Regneøvelser | Simen T.S. Stalder (innleid) | |
FYS4170/FYS9170 Relativistisk kvantefeltteori | Foreleser | T.Bringmann |
Regneøvelser | Anastasia Sokolenko | |
FYS4220/FYS9220 Sanntids og embedded datasystemer | Foreleser | K.Røed |
Lab | T.M.Berge | |
FYS4250/FYS9250 Biomedisinsk instrumentering | Foreleser | J. O. Høgetveit |
FYS4340/FYS9340 Diffraksjonsmetoder og elektronmikroskopi | Emneansvarlig | A.L.Gunnæs, Ø.Prytz |
Forelesere | ||
FYS4420/FYS9420 Eksperimentalteknikker og kondenserte fasers fysikk | Foreleser | K.J.Måløy |
FYS4430/FYS9430 Kondenserte fasers fysikk II | Foreleser | G.Helgesen |
FYS4465/FYS9465 Komplekse mediers dynamikk | Foreleser | E.G.Flekkøy |
FYS4505/FYS9505 Metoder og instrumentering i kjerne- og partikkelfysikk | Emneansvarlig | Gry Tveten |
Foreleser | Alex Read | |
Gruppelærer/kursutvikling | Fabio Zeiser | |
FYS4525/FYS9525 Kjernereaksjoner og anvendelser i astrofysikk | Emneansvarlig | S.Siem |
FYS4555 Partikkelfysikk | Foreleser | F.Ould-Saada |
Assistanse pga arbeid med nytt emne | Even S. Håland | |
FYS4565/9565 Virkemåter og bruksområder for moderne partikkelakseleratorer | Foreleser | E. Adli |
FYS4570/FYS9570 Advanced Nuclear Structure and Reactions | Foreleser | A.Görgen |
FYS4580/9580 Nuclear Technology | Foreleser | Undervises annenhvert år. |
FYS4620/FYS9620 Grunnleggende plasmafysikk | Foreleser | Flyttes til V2019 |
FYS4630/FYS9630 Strålingstransport i atmosfæren | Foreleser | Undervises ikke H2018 |
FYS4640/FYS9640 Romvær og satelittnavigasjonssystemer | Foreleser | L.Clausen |
FYS4710/FYS9710 Stråling og strålingsdosimetri | Foreleser | E.Malinen |
FYS4715 Biologisk fysikk | Foreleser | G. Einevoll (IIer stilling) |
FYS4720/FYS9720 Cellulær radiobiologi | Foreleser | N.F.J. Edin |
FYS-MED4750/9750 Medisinsk avbildning | Emneansvarlig | A.Bjørnerud, A.C.T. Martinsen |
FYS-MENA4111 Kvantemekanisk modellering av nanomaterialer | Foreleser | C.Persson, O.M.Løvvik |
FYS4480/FYS9480 Quantum mechanics for many-particle systems | Emneansvarlig | M. Hjorth-Jensen (selvstudium) |
FYS5810 Fysikkdidaktikk i praksis | Foreleser | E.K.Henriksen |
MENA9510 Advanced characterization methods | Emneansvarlig | E.Monakhov? |
FYS9230 Modelling and design of micro- and nanosystems | Emneansvarlig | T.G.Finstad |
NAT2010V Fysikk og generell kjemi i naturfaget 8 - 11 | Emneansvarlige | E.K. Henriksen, M.V. Bøe |
Andre undervisningsoppgaver
Odd Petter Sand (avklares snart)
T.H. Johansen
L. Bravina
Undervisningsfri
J.Moen (undervisningsfri)
A.I. Vistnes (undervisningsfri)
H. Sandaker (undervisningsfri)
A. Dahlback (sabbatsår)
D. K. Dysthe (sabbatsår)
A. Raklev (sabbatsår)
A. Kuznetsov (underviser vårsemestere)
S.F. Viefers (sabbatsår)
M. Bathen (stip., dobbel belastning vår 2018)
M. Guttormsen (undervisningsfri)
K.M. Kjølerbakken (stip., full belastning vårsemestere)
M. Kersting (stip., dobbel belastning vår 2018)
Ikke plassert enda