Bemanningsplan høstsemesteret 2019
Laboratorieundervisning, grunnemner
MENA1001 (tre uker), FYS1120 (tre uker), FYS2160 (to uker)
Emne |
Tittel |
Ansvarlig |
---|---|---|
|
Labkoordinator |
C.A.Lütken |
|
|
|
|
Labteam |
|
|
Labteam |
|
|
Labteam |
|
|
Labteam |
|
|
Labteam |
|
|
Labteam |
|
Bacheloremner
Emne |
Oppgave |
Ansvarlig |
---|---|---|
MENA1001 (administreres av Kjemisk insitutt) |
Kollokvier/Lab |
Andreas Heggelund, Zakarias Laberg Hejlesen |
HON1000 |
Foreleser |
A.Malthe-Sørenssen |
FYS1120 Elektromagnetisme |
Foreleser |
A.Malthe-Sørenssen |
FYS2160 Termodynamikk og statistisk fysikk |
Foreleser |
L.Angheluta, Dag K. Dysthe |
FYS2210 Halvlederkomponenter |
Foreleser |
L.Vines |
FYS3110 Kvantemekanikk |
Foreleser |
O.F.Syljuåsen |
FYS3180/FYS4180 Eksperimentelle metoder i fysikk |
Emneansvarlig |
P.Mikheenko |
|
|
|
FYS3150 /FYS4150 Computational physics |
Foreleser |
M.Hjorth-Jensen |
FYS3220 Lineær kretselektronikk |
Foreleser |
H. Balk |
|
|
|
FYS3231 Sensorer og måleteknikk |
Foreleser |
Ø. G. Martinsen |
FYS3600/4600 Romfysikk |
Foreleser |
A. Spicher |
FYS3700/4700 Biologisk og medisinsk fysikk |
Foreleser |
Eli Olaug Hole |
FYS-STK3155/FYS-STK4155 Anvendt dataanalyse og maskinlæring |
Foreleser |
M.Hjorth-Jensen |
Gruppe |
Øyvind Schøyen innleide |
|
MENA3200 Energimaterialer |
Foreleser |
Bjørn Hauback (KI) |
MENA3300 Nanoteknologi (administreres av Kjemisk institutt) |
Foreleser |
T.G.Finstad, O. Nilsen (KI) |
|
|
|
Master/ph.d. emner
Emne |
Oppgave |
Ansvarlig |
---|---|---|
FYS4110/9110 Ikke-relativistisk kvantemekanikk |
Foreleser |
J.Bergli |
FYS4170/FYS9170 Relativistisk kvantefeltteori |
Foreleser |
T.Bringmann |
FYS4220/FYS9220 Sanntids og embedded datasystemer |
Foreleser |
K.Røed |
FYS4250/FYS9250 Biomedisinsk instrumentering |
Foreleser |
J. O. Høgetveit |
FYS4340/FYS9340 Diffraksjonsmetoder og elektronmikroskopi |
Emneansvarlig |
A.L.Gunnæs, |
FYS4420/FYS9420 Eksperimentalteknikker og kondenserte fasers fysikk |
Foreleser |
K.J.Måløy |
FYS4430/FYS9430 Kondenserte fasers fysikk II |
Foreleser |
G.Helgesen |
FYS4465/FYS9465 Komplekse mediers dynamikk |
Foreleser |
E.G.Flekkøy |
FYS4505/FYS9505 Metoder og instrumentering i kjerne- og partikkelfysikk |
Emneansvarlig |
A. Read |
FYS4525/FYS9525 Kjernereaksjoner og anvendelser i astrofysikk |
Emneansvarlig |
S.Siem |
FYS4555 Partikkelfysikk |
Foreleser |
|
FYS4570/FYS9570 Advanced Nuclear Structure and Reactions |
Foreleser |
Undervises annethvert år, ikke høst 2019. |
FYS4580/9580 Nuclear Technology |
Emneansvarlig(EA) Foreleser(FO) |
EA: Dorthea Gjestvang FO: S.Siem,
|
FYS4630/FYS9630 Strålingstransport i atmosfæren |
Foreleser |
Utgår |
FYS4640/FYS9640 Romvær og satelittnavigasjonssystemer |
Foreleser |
L.Clausen |
FYS4710/FYS9710 Stråling og strålingsdosimetri |
Foreleser |
E.Malinen |
FYS4715 Biologisk fysikk |
Foreleser |
D.Dysthe |
FYS4720/FYS9720 Cellulær radiobiologi |
Foreleser |
N.F.J. Edin |
FYS-MED4750/9750 Medisinsk avbildning |
Emneansvarlig |
Undervises annethvert år (2020) A.Bjørnerud, A.C.T. Martinsen |
FYS-MENA4111 Kvantemekanisk modellering av nanomaterialer |
Foreleser |
C.Persson, O.M.Løvvik |
FYS5810 Fysikkdidaktikk i praksis |
Foreleser |
E.K.Henriksen |
MENA9510 Advanced characterization methods |
Emneansvarlig |
E.Monakhov |
FYS9230 Modelling and design of micro- and nanosystems |
Emneansvarlig |
Terje Finstad |