FYS1120 Elektromagnetisme
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Anders Malthe-Sørenssen | Ansvarlig for hele emnet, inkludert labundervisning |
Medansvarlig | ||
Gruppelærerkoordinator | K. Ø. Hanssen (s) | |
Gruppelærer | Anne Marit Rykkelid (s) | |
Gruppelærer | Gert W Kluge (stip) | |
Gruppelærer | Vilde Mari Reinertsen (stip) | |
Gruppelærer | Wanja Paulsen (stip) | |
Gruppelærer |
Peder Lon Hauge |
Innleid |
Gruppelærer | Ivar S. Haugerud | Innleid |
Gruppelærer | Sigurd Rustad | Innleid |
Gruppelærer | Sakarias Frette | Innleid |
Gruppelærer | Even Marius Nordhagen (stip) |
FYS2160 Termodynamikk og statistisk fysikk
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Dag Kristian Dysthe | Ansvarlig for hele emnet, inkludert labundervisning |
Labansvarlig |
Trine Tveter |
|
Gruppelærerkoordinator | Vidar Skogvoll (s) | |
Gruppelærer | Line Gaard Pedersen (s) | |
Gruppelærer | Vidar Skogvoll (s) | |
Gruppelærer | Noah H. Oldfield | Innleid |
Gruppelærer | Marius S. Sivertsen | Innleid |
Gruppelærer | Sean William Bråthen | Innleid |
Gruppelærer |
Jake Gordin (s) ? |
FYS2810 Prosjektemne
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Dag Kristian Dysthe |
40 timer |
FYS3110 Kvantemekanikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlige |
Are Raklev, Johannes Skaar |
|
Gruppelærer |
M. F. Ivarsen (stip) |
|
Gruppelærer | Lasse Braseth |
FYS3150/FYS4150 Computational physics
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Morten Hjorth-Jensen, Anders Kvellestad |
|
Gruppelærerkoordinator | ||
Gruppelærer (?) | Sebastian Winther-Larsen (stip) | 2 stipendiater H20 |
Gruppelærer | ||
Gruppelærer | René Alexander Ask | Innleid |
Gruppelærer | Kaspara Gåsvær | Innleid |
Gruppelærer | Maria Linea Horgen | Innleid |
Gruppelærer | Aksel Graneng | Innleid |
FYS3180/FYS4180 Eksperimentelle metoder i fysikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
|
Undervises ikke H20 |
FYS3220 Lineær kretselektronikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Ørjan G. Martinsen |
|
Medansvarlig | Helge Balk | |
Fred-Johann Pettersen | ||
Labveileder (1 h19) | Sondre Slettemoen (student) | |
Regneverksted (1 h19) |
Sondre Slettemoen (student) |
|
FYS3231/4231 Sensorer og måleteknikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Anja Kohfeldt |
|
Labveileder |
Oliver Pabst (p.d.) |
|
Gruppelærer | Ikke behov |
FYS3280/FYS4280 Halvlederkomponenter
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Lasse Vines |
|
Gruppelærer |
(stipendiat fra FI) |
|
Labveileder | V. Bobal |
FYS3600/FYS4600 Romfysikk og -teknologi
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Andres Spicher |
|
Gruppelærer | Jan Egil Ødegård | |
Gruppelærer (1 h19) |
|
FYS3700/FYS4700 Biologisk og medisinsk fysikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Eli Olaug Hole |
Med bidrag fra Eirik Malinen og Nina F. J. Edin |
Medansvarlig | Ingunn Hanson (s) | |
Gruppelærer |
Ingunn Hanson (s) |
|
FYS3820 Arbeidspraksis
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
|
Undervises ikke H20 |
Medansvarlig |
FYS-STK3155/FYS-STK4155 Anvendt dataanalyse og maskinlæring
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Morten Hjorth-Jensen |
|
Medansvarlig |
|
|
Gruppelærerkoordinator (?) | ||
Gruppelærer | Øyvind.S. Schøyen (stip) | |
Gruppelærer | Michael Bitney | Innleid |
Gruppelærer | Kristian Wold | Innleid |
Gruppelærer | Nicolai Haug | Innleid |
Gruppelærer | Per-Dimitri B. Sønderland | Innleid |
FYS4110/FYS9110 Moderne kvantemekanikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Joakim Bergli |
|
Gruppelærer |
Francesco Pogliano (stip) |
|
FYS4170/FYS9170 Relativistisk kvantefeltteori
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Torsten Bringmann |
|
Gruppelærer | Larissa Bravina (?) |
FYS4220/FYS9220 Sanntids og embedded datasystemer
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Ketil Røed |
|
Gruppelærer (1 h19) |
|
FYS4239/FYS9239 Elektrisk bioimpedans
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Ørjan G. Martinsen |
FYS4250/FYS9250 Biomedisinsk instrumentering
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Jon Olav Høgetveit |
FYS4340/FYS9340 Diffraksjonsmetoder og elektronmikroskopi
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Anette Gunnæs (2/3), Øystein Prytz (1/3) |
FYS4420/FYS9420 Eksperimentalteknikk i kondenserte fasers fysikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Knut Jørgen Måløy |
FYS4430/FYS9430 Kondenserte fasers fysikk II
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Geir Helgesen |
FYS4465/FYS9465 Komplekse mediers dynamikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Eirik Grude Flekkøy |
FYS4505/FYS9505 Metoder og instrumentering i kjerne- og partikkelfysikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Eda Sahin |
|
Medansvarlig |
Alex L. Read |
|
FYS4515/FYS9515 Kjernefysikk I
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Sunniva Siem |
Bidrag fra seksjonen: Andreas Görgen |
FYS4525/FYS9525 Advanced Nuclear Reactions and Applications in Astrophysics (5 studiepoeng)
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Sunniva Siem (1/2) |
Undervises ikke H2020 |
Medansvarlig | Andreas Görgen |
FYS4545/FYS9545 Resonanser i atomkjerner (5 studiepoeng)
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Undervises ikke H2020 | |
FYS4555 Partikkelfysikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Farid Ould-Saada |
|
Gruppelærer | Even S. Håland (s) |
FYS4570/FYS9570 Avansert kjernestruktur og reaksjoner
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Andreas Görgen |
Undervises annethvert år, partall |
FYS4580/FYS9580 Nukleær teknologi
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Sunniva Siem |
Undervises annethvert år, oddetall |
Gruppelærer |
|
FYS4640/FYS9640 Romvær og satellittnavigasjonsystemer
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Lasse Clausen |
FYS4711/FYS9711 Stråling og dosimetri
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Eirik Malinen |
FYS4715 Biologisk fysikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Dag Kristian Dysthe |
FYS4720/FYS9720 Cellulær radiobiologi
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Nina F. J. Edin, HeidiLyng (II'er) |
FYS5810 Fysikkdidaktikk i praksis
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Ellen K. Henriksen |
FYS5960 Writing science
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Dag Kristian Dysthe |
|
Koordinator | Wanja Paulsen | |
Gruppelærer | Ivar S. Haugerud | |
Gruppelærer | Tam Tran | |
Gruppelærer | Saida Ramdani | |
Gruppelærer (6 H19) |
FYS-MENA4111 Kvantemekanisk modellering av nanomaterialer
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Clas Persson |
|
Medansvarlig |
Ole Martin Løvvik |
|
FYS9230 Modelling and design of micro- and nanosystems
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Terje Finstad |
HON1000 Tverrfaglig tema for honours-studenter
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Henrik Sveinsson | |
Seminar |
Anders Lauvland (s) |
|
MENA1001, emnet administreres fra Kjemisk institutt
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Bestemmes av KI | |
Gruppelærere | Bestemmes av KI | |
Labkoordinator |
Kristin Bergum |
Bestemmes av FI |
MENA3001, emnet administreres fra Kjemisk institutt
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Ola Nilsen, KI, Lasse Vines? FI |
Bestemmes av KI |
MENA3200 Energimaterialer
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Bjørn Hauback (KI), |
Undervises ikke H20 |
MENA9510 Advanced Characterization methods (5 studiepoeng)
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Eduard Monakhov |
Annet:
O. P. Sand (stip) (BIOS1100)
Ikke plassert ennå:
Larissa Bravina internsensor - masteroppgave
Maria V. Bøe
Pavlo Mikheenko
Tom Henning Johansen - sensur FYS1120, internsensor - masteroppgaver
Wojcieh J. Miloch
Ikke undervisningsplikt:
S.F. Viefers (instituttleder)
H. Sandaker (forskningsleder)
H. Balk (utdanningsleder)
A. Kuznetsov (underviser dobbelt vår)
K.M. Kjølerbakken (underviser vår)
E. B. Rye (andre oppgaver)
K.S.Beckmann(s) (underviser dobbelt vår)
D. Gjestvang (stip) (undervisningsfri H20)
E. Adli (underviser dobbelt vår)
A. C. Larsen (forbereder FYS-MEK1110)
M. S. Guttormsen (Pensjoners i november)
Sabbatsår:
L. Angheluta-Meyer
C. A. Lütken
Sabbatssemester H20
O. F. Syljuåsen