FYS1035 - Fysikk og klimaendringer
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Anja Røyne | Evalueres av fagutvalget høsten 2022 |
FYS1100 - Mekanikk og modellering
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Jolakim Bergli | Evalueres av fagutvalget høsten 2022 |
Medansvarlig | Ann-Cecilie Larsen | |
Medarbeider | Anette Gunnæs | |
Gruppelærer |
Antall gruppelærere: 5:
|
FYS1120(L) - Elektromagnetisme
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Anders Malthe-Sørenssen | Ansvarlig for hele emnet, inkludert labundervisning |
Medansvarlig | ||
Gruppelærerkoordinator | ||
Gruppelærer |
4 innleide gruppelærere:
|
FYS2160 - Termodynamikk og statistisk fysikk
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Dag Kristian Dysthe | Ansvarlig for hele emnet, inkludert labundervisning |
Medansvarlig | Luiza Angheluta-Bauer | |
Labansvarlig |
Trine Tveter |
|
Medarbeider | Alex Read (0.1) | |
Gruppelærer |
|
FYS2810 - Prosjektemne I
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Dag Kristian Dysthe |
FYS2820 - Prosjektemne II
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Dag Kristian Dysthe Ketil Røed |
FYS2830 - Prosjektemne III
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Dag Kristian Dysthe Ketil Røed |
FYS3110 - Kvantemekanikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlige |
Olav Syljuåsen |
Evalueres av fagutvalget høsten 2022 |
Gruppelærer |
1 innleid: Nils Johannes Mikkelsen |
|
FYS3150/FYS4150 - Computational physics
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Anders Kvellestad |
|
Medansvarlg | Morten Hjorth-Jensen | |
Gruppelærerkoordinator | ||
Gruppelærer |
4 innleide gruppelærere:
|
FYS3220 - Lineær kretsteori (tidligere navn: Lineær kretselektronikk)
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Ørjan G. Martinsen |
|
Labveileder | 1 innleid: Pelle Eikeberg | |
Regneverksted |
Stip (?) |
|
FYS3231/FYS4231 - Sensorer og måleteknikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Anja Kohfeldt (II'er) |
|
Labveileder |
1 innleid: Thomas Nesjø |
|
FYS3280/FYS4280 - Halvlederkomponenter
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Lasse Vines |
|
Gruppelærer |
|
|
Labveileder | V. Bobal |
FYS3600/FYS4600 - Romfysikk og -teknologi
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Nicholas Ssessanga x 2 | |
Medansvarlig | Lasse Clausen |
FYS3700/FYS4700 - Biologisk og medisinsk fysikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Heidi Lyng (II'er) |
Evalueres av fagutvalget høsten 2022 |
Medansvarlig | ||
Foreleser | ||
Gruppelærer |
Joe A. Sandvik (ingeniør) Kathinka Pitman (post.doc.) Ingunn Hanson (stip) |
|
FYS3820 - Arbeidspraksis
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Sverre Holm |
|
Medansvarlig | Ketil Røed Nina F. J. Edin |
FYS-STK3155/FYS-STK4155 - Anvendt dataanalyse og maskinlæring
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Morten Hjorth-Jensen |
|
Medansvarlig |
|
|
Gruppelærerkoordinator (?) | ||
Gruppelærer |
|
|
Gruppelærer |
4 innleide:
|
FYS4110/FYS9110 - Moderne kvantemekanikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Joakim Bergli |
|
Gruppelærer |
Maria Markova (stip) |
|
FYS4170/FYS9170 - Relativistisk kvantefeltteori
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Johannes Skaar |
Evalueres av fagutvalget høsten 2022 |
Gruppelærer | Lasse L. Braseth (f.eks. 0,5 el. 0,3) | |
Medarbeider |
Tore Klungland |
FYS4220/FYS9220 - Sanntids og embedded datasystemer
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Ketil Røed |
|
Gruppelærer |
Martin Järve (innleid) |
|
FYS4239/FYS9239 - Elektrisk bioimpedans
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Ørjan G. Martinsen |
FYS4250/FYS9250 - Biomedisinsk instrumentering
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Jan Olav Høgetveit (II'er) |
FYS4340/FYS9340 - Diffraksjonsmetoder og elektronmikroskopi
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Fredrik Sydow Hage |
FYS4420/FYS9420 - Eksperimentalteknikk i kondenserte fasers fysikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Knut Jørgen Måløy |
FYS4430/FYS9430 - Kondenserte fasers fysikk II
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Justin Wells |
FYS4465/FYS9465 - Komplekse mediers dynamikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Eirik Grude Flekkøy |
|
Foreleser | Gaute Linga |
FYS4480/FYS9480 - Kvantemekanikk for mangepartikkelsystemer
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Morten Hjorth-Jensen | |
Medarbeider | Øyvind S. Schøyen (0.5) |
FYS4505/FYS9505 - Metoder og instrumentering i kjerne- og partikkelfysikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Eda Sahin (50%), Alex L. Read (50%) |
|
Medansvarlig |
|
FYS4515/FYS9515 - Kjernefysikk I (gis kun som veiledet selvstudium høsten 2022)
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Sunniva Siem |
|
Medarbeider | Ann-Cecilie Larsen |
FYS4525/FYS9525 - Advanced Nuclear Reactions and Applications in Astrophysics (5 studiepoeng)
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Sunniva Siem (1/2) |
|
FYS4545/FYS9545 - Resonanser i atomkjerner (5 studiepoeng)
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Sunniva Siem | |
FYS4555 - Partikkelfysikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Farid Ould-Saada |
|
Gruppelærer | Martin Føll (innleid) |
FYS4570/FYS9570 - Advanced Nuclear Structure
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Andreas Görgen |
Undervises annethvert år, partallsår |
|
|
FYS4640/FYS9640 - Romvær og satellittnavigasjonsystemer
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Lasse Clausen |
FYS4711/FYS9711 - Stråling og dosimetri
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Eirik Malinen |
|
Foreleser | Asta Juziene (II'er) |
FYS4715/FYS9715 - Biologisk fysikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Dag Kristian Dysthe |
FYS4720/FYS9720 - Cellulær radiobiologi
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Nina F. J. Edin |
FYS5810 - Fysikkdidaktikk i praksis
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Ellen K. Henriksen |
FYS5960/EIT5960 - Writing science
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Johannes Skaar (FYS5960) Sverre Holm (EIT5960) |
Overansvar og emneeier, men ikke involvert i undervisningen |
Koordinator | Mia -Katrin O. Kvalsund (s) Wanja Paulsen (ikke involvert i undervisning) |
FYS5960 og EIT5960 deler gruppelærer-ressurser |
Gruppelærer |
Pelle Eikeberg Erik Fackelmann |
FYS-MENA4111 - Kvantemekanisk modellering av nanomaterialer
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Clas Persson |
|
Medansvarlig |
Ole Martin Løvvik (II'er) |
|
FYS9230 - Modelling and design of micro- and nanosystems
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
G. Helgesen |
Emnet ble sist undervist høst 2020, siste eksamen kan holdes høsten 2022 |
HON1000 - Tverrfaglig tema for honours-studenter
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Henrik A. Sveinsson | |
Medarbeider |
Wanja Paulsen (stip) |
|
Gruppelærer | Vemund Jernsletten | |
Gruppelærer | Maria T. Mjaaland |
MENA1001 - Materialer, energi og nanoteknologi (emnet administreres fra Kjemisk institutt)
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Jonathan Polfus | Bestemmes av KI |
Gruppelærere | Magnus Andreassen | Bestemmes av KI |
Labkoordinator |
Alex Read (0.2) |
Bestemmes av Fysikk |
MENA3001 - Funksjonelle materialer (emnet administreres fra Kjemisk institutt)
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig og Foreleser |
Bjørn Martin Valldor, KI, |
Bestemmes av KI |
Foreleser | Lasse Vines, FI | |
Gruppelærer | (fra KI) |
MENA9510 - Advanced Characterization methods (5 studiepoeng)
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Eduard Monakhov |
Annet:
Ikke plassert ennå:
Maria V. Bøe
Wojcieh J. Miloch
Ikke undervisningsplikt:
S.F. Viefers (instituttleder)
H. Sandaker (leder CERN satsning)
H. Balk (utdanningsleder)
A. Kuznetsov (underviser dobbelt vår)
E. Adli (underviser dobbelt vår)
Sabbatsår:
Are Raklev