FYS1035 - Fysikk og klimaendringer
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Anja Røyne |
FYS1100 - Mekanikk og modellering
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Joakim Bergli | |
Medansvarlig | Ann-Cecilie Larsen (0,1), Anette Gunnæs | |
Medhjelper | ||
Gruppelærer |
Nicole Assmann (stip.) Johannes S. Heines (stip.) Halvor Melkild (stip.) Ida Marie F.Johansson (stip.)
|
FYS1120 - Elektromagnetisme
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Anders Malthe-Sørenssen | Ansvarlig for hele emnet, inkludert labundervisning |
Medansvarlig | Johannes Skaar (0,1) | |
Gruppelærerkoordinator | Kevin G. Both | |
Gruppelærer |
4 innleide gruppelærere:
|
FYS2160 - Termodynamikk og statistisk fysikk
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Dag Kristian Dysthe | Ansvarlig for hele emnet, inkludert labundervisning |
Medansvarlig | Luiza Angheluta-Bauer | |
Labansvarlig |
Trine S. Tveter |
|
Medhjelper | Pavlo Mikheenko | |
Gruppelærer |
1 innleid gruppelærer:
|
FYS2810 - Prosjektemne
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Dag Kristian Dysthe |
40 timer |
FYS2820 - Prosjektemne
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Dag Kristian Dysthe |
FYS2830 - Prosjektemne
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Dag Kristian Dysthe |
FYS3110 - Kvantemekanikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlige |
Olav Syljuåsen |
|
Gruppelærer |
Sigurd Nese (stip.) |
|
FYS3150 / FYS4150 - Computational physics
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Anders Kvellestad |
|
Medansvarlg | Morten Hjorth-Jensen (0,1) | |
Gruppelærerkoordinator | ||
Gruppelærer |
2 innleide gruppelærere:
|
FYS3220 - Lineær kretsteori (undervises siste gang høst 2023, flyttes til vårsemesteret fra og med 2024)
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Ø. G. Martinsen |
|
Medansvarlig | ||
Labveileder | Florian Dapsance (stip.) | |
Regneverksted |
|
FYS3231 / FYS4231 - Sensorer og måleteknikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Fred-Johan Pettersen |
Vil bli evaluert av fagutvalget |
Labveileder |
Jan Malamant (stip.) |
|
FYS3280 / FYS4280 - Halvlederkomponenter
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Lasse Vines |
Vil bli evaluert av fagutvalget |
Gruppelærer |
|
|
Labveileder | V. Bobal |
FYS4580 / FYS9580 - Introduksjon til reaktorfysikk (tidligere navn: Nukleær teknologi)
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
D. Gjestvang |
Har tidligere blitt undervist annethvert år, oddetall. Skal fra og med H23: undervises hvert år. Fra og med høst 2024 nedklonet til FYS3580 |
FYS3600 / FYS4600 - Romfysikk og -teknologi
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Nicholas Ssessanga (x 2) | Vil bli evaluert av fagutvalget |
Gruppelærer |
FYS3700 / FYS4700 - Biologisk og medisinsk fysikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Heidi Lyng (II) |
|
Medansvarlig | ||
Lab | Kathinka E. Pitman (PD) | |
Gruppelærer |
1 innleid:
|
|
FYS-STK3155 / FYS-STK4155 - Anvendt dataanalyse og maskinlæring
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Morten Hjorth-Jensen |
|
Medansvarlig |
|
|
Gruppelærerkoordinator (?) | ||
Gruppelærer |
2 innleide:
|
FYS4110 / FYS9110 - Moderne kvantemekanikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Joakim Bergli |
Vil bli evaluert av fagutvalget |
Gruppelærer |
Maria Markova (stip.) |
|
FYS4170 / FYS9170 - Relativistisk kvantefeltteori
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Johannes Skaar |
|
Gruppelærer | Tore Klungland (stip.) |
FYS4220 / FYS9220 - Sanntids og embedded datasystemer
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Ketil Røed |
|
Gruppelærer |
1 innleid:
|
|
FYS4239 / FYS9239 - Elektrisk bioimpedans
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Ørjan G. Martinsen | Veildedet selvstudium |
FYS4250 / FYS9250 - Biomedisinsk instrumentering
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Jan Olav Høgetveit (II) |
FYS4340 / FYS9340 - Diffraksjonsmetoder og elektronmikroskopi
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Fredrik Sydow Hage |
FYS4420 / FYS9420 - Eksperimentalteknikker i kondenserte fasers fysikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Knut Jørgen Måløy |
FYS4430 / FYS9430 - Kondenserte fasers fysikk II
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Justin Wells |
FYS4465 / FYS9465 - Komplekse mediers dynamikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Eirik Grude Flekkøy |
|
Foreleser |
FYS4480 / FYS9480 - Kvantemekanikk for mangepartikkelsystemer
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Morten Hjorth-Jensen | Vil bli evaluert av fagutvalget |
Medhjelper | Stian D. Bilek (stip) |
FYS4505 / FYS9505 - Metoder og instrumentering i kjerne- og partikkelfysikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Eda Sahin (50%), Alex L. Read (50%) |
|
Medansvarlig |
|
FYS4515 A / FYS9515 A - Kjernereaksjoner (5 stp., erstatter FYS4515 / FYS9515) . Undervises annethvert år (oddetallsår)
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Andreas Görgen | Vil bli evaluert av fagutvalget |
FYS4515 B / FYS9515 B - Statistiske egenskaper av atomkjernen (5 stp., erstatter FYS4515 / FYS9515). Undervises annethvert år (oddetallsår)
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Ann-Cecilie Larsen |
Vil bli evaluert av fagutvalget |
FYS4525 / FYS9525 - Advanced Nuclear Reactions and Applications in Astrophysics (5 stp.)
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Sunniva Siem |
INPART intensiv-emne |
FYS4545 / FYS9545 - Resonanser i atomkjerner (5 studiepoeng)
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Sunniva Siem | Vil enten tilbys i form av intensiv undervisning på sommerskole, eller som selvstudium. |
FYS4555 - Partikkelfysikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Farid Ould-Saada |
|
Gruppelærer | Oda K. B. Langrekken (stip.) |
FYS4575 / FYS9575 - Eksotiske atomkjerner (5 stp.)
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Vil enten tilbys i form av intensiv undervisning på sommerskole, eller som selvstudium. |
FYS4640 / FYS9640 - Romvær og satellittnavigasjonsystemer
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Lasse Clausen |
Veiledet selvstudium (Lasse Clausen har sabbatical) |
FYS4711 / FYS9711 - Stråling og dosimetri
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Asta Juzenienne (II) |
|
Gruppelærer |
1 innleid:
|
FYS4715 / FYS9715 - Biologisk fysikk
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Dag Kristian Dysthe |
FYS4720 / FYS9720 - Cellulær radiobiologi
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Nina F. J. Edin |
|
Medansvarlig | Heidi Lyng (II) |
FYS5190 / FYS9190 - Supersymmetry
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Are Raklev | Vil bli evaluert av fagutvalget Undervises annethvert år, oddetall |
FYS5810 - Fysikkdidaktikk i praksis
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Ellen K. Henriksen |
FYS5960 / EIT5960 - Masterseminarer (tidligere writing science)
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Programrådsleder |
Johannes Skaar, Sverre Holm |
Overansvar og emneeier, men ikke involvert i undervisningen |
Emneansvarlig | Mia K. O. Kvalsund (stip) |
FYS-MENA4111 - Kvantemekanisk modellering av nanomaterialer
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Clas Persson |
Vil bli evaluert av fagutvalget |
Medansvarlig |
Ole Martin Løvvik (II'er) |
|
HON1000 - Tverrfaglig tema for honours-studenter
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Henrik A. Sveinsson | |
Gruppelærere |
Karl Henrik Fredly (stip.) |
|
Gruppelærere | 1 innleid: Vemund Jernsletten |
MENA1001 - Materialer, energi og nanoteknologi (emnet administreres fra Kjemisk institutt)
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Polfus | Bestemmes av KI |
Gruppelærere | Alex Read (0,1) | Bestemmes av KI |
Labkoordinator |
Magnus Andreassen (stip.) |
Bestemmes av FI |
MENA3001 - Funksjonelle materialer (emnet administreres fra Kjemisk institutt)
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Ola Nilsen, KI, Lasse Vines, FI |
Bestemmes av KI |
MENA9510 - Advanced Characterization methods (5 studiepoeng)
Funksjon |
Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig |
Eduard Monakhov |
NAT4030 – Naturfag 2: Kjemiske reaksjoner, stråling og praksiser i naturfag 8-13
Funksjon | Person | Kommentar |
---|---|---|
Emneansvarlig | Maria V. Bøe |
Annet:
Ikke plassert ennå:
Pavlo Mikheenko
Wojcieh J. Miloch
Larissa Bravina
Ikke undervisningsplikt:
Susanne F. Viefers (instituttleder)
Heidi Sandaker
Helge Balk (utdanningsleder)
Sunniva Siem (frikjøpt høsten 2023)
Andrej Kuznetsov (underviser dobbelt vår)
Kai Morgan Kjølerbakken (underviser vår)
Erik Adli (underviser dobbelt vår)
Sabbatsår:
Lasse Claussen
Carsten A. Lütken