Forslag til bemanningsplan vårsemesteret 2023
FYS1001 - Innføring i fysikk
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Lasse Clausen |
|
Medansvarlig |
Andrej Kuznetsov |
|
Seminarer og grupper |
- Magnus Andreassen (stip)
- Jonas B. Flaten (stip)
- Mia Kvalsund (stip)
Innleide gruppelærere:
- Adam Jakobsen
- Jan Egil Ødegård
- Hedvig B. Reiersrud
|
|
FYS1030 - Fysikk og energiressurser
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Anja Røyne |
|
FYS1100 - Mekanikk og modellering
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Ann-Cecilie Larsen |
|
Medansvarlig |
Joakim Bergli |
|
Gruppelærer |
- Nicole Assmann (stip)
- Oda Langrekken (stip)
- Emilie Haugland Solheim (stip)
- Sigurd Nese (stip)
Innleide gruppelærere:
- Vebjørn H. Bakkestuen
- Alessio Canclini
- Daniel G. Holmedal
- Andrea J. Martinussen
|
|
FYS1105 - Klassisk mekanikk
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Johannes Skaar |
Evalueres av fagutvalget |
Medansvarlig |
|
|
Gruppelærer |
Innleide gruppelærere:
- Tobias O. Baumann
- Johann M. Kroken
- Sigurd S. Rustad
|
|
STK-FYS1110 - Sannsynlighetsregning, modellering og dataanalyse for de fysiske fagene
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Eirik Malinen |
Emneansvar: Matematisk institutt |
Medansvarlig |
|
|
Medarbeider |
|
|
Gruppelærer |
- Delmon Arous (stip.)
- Johannes S. Heines (stip.)
- Håkon Kvernmoen (innleid)
- Joel Stenhaug (innleid)
|
|
FYS1210 - Elektronikk med prosjektoppgaver
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Kaj Morgan Kjølerbakken (s) |
Evalueres av fagutvalget |
Medansvarlig |
Ketil Røed |
|
Labkoordinator |
Andreas Rosnes (stip) x 2 |
|
Lab |
Innleid:
|
|
FYS2130 - Svingninger og bølger
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Erik Adli |
|
Medansvarlig |
Fredrik S. Hage |
|
Gruppelærere |
- Vilde M. Reinertsen (stip.) (siste semester, har kontrakt til august 2023)
- Stian Bilek (stip.) (siste semester, har kontrakt til desember 2023)
- Ida T. Storehaug (stip.)
- Ingvild Bergsbak (stip.)
Innleide gruppelærere:
- Leah E. Hansen
- Robin G. Kjus
- Nils Enric C. Taugbøl
- Vetle A. Vikenes
|
|
FYS2140 - Kvantefysikk
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Clas Persson |
|
Medansvarlig |
Maria V. Bøe |
|
Gruppelærer |
- Jonas B. Flaten (stip)
- Nicole Assmann (stip)
- Amanda Langørgen (stip)
Innleide gruppelærere:
- Nicoline Birkeland
- Elise M. Martinsen
- Frida O. Sørensen
- Brage Trefjord
|
|
FYS2150 – Eksperimentalfysikk
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Nina.F.J. Edin |
|
Medansvarlig |
Justin Wells |
|
Labkoordinator |
Trine S. Tveter |
|
Lab |
- Kathinka E. Pitman (stip) (siste semester, har kontrakt til oktober 2023)
- Maria Markova (stip)
- Alex Read
Innleide gruppelærere:
- Nigar Abbasova
- Anton Brekke
|
|
FYS2169 - Statistisk mekanikk og termisk fysikk - Seminarvariant
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Dag Kristian Dysthe |
Emnet tas av studenter som har vært på utveksling semesteret før og som trenger å bestå FYS2160 |
FYS2810 - Prosjektoppgave I
Funksjon |
Person |
Kommentar |
|
Ketil Røed
Dag Kristian Dysthe (?) |
|
FYS2820 - Prosjektoppgave II
Funksjon |
Person |
Kommentar |
|
Ketil Røed
Dag Kristian Dysthe (?) |
|
FYS2830 - Prosjektoppgave III
Funksjon |
Person |
Kommentar |
|
Ketil Røed
Dag Kristian Dysthe (?) |
|
FYS3120 - Klassisk mekanikk og elektrodynamikk
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Are Raklev |
|
Medansvarlig |
Anders Lauvland (stip) |
|
Gruppelærere |
Carl Lindstrøm (post.doc.)
Fahimeh Najafi (stip.)
|
|
FYS3140 - Matematiske metoder i fysikk
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Luiza Angheluta-Bauer |
|
Medhjelper |
Larissa Bravina |
|
Gruppelærer |
- David Shope (post.doc.)
- Innleid: Jonas Eidesen
|
|
FYS3240 / FYS4240 - Datainnsamling og kontroll
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Jan K. Bekkeng |
|
Lab |
Florian Dapsance (stip) |
|
FYS3260 / FYS4260 Mikrosystemer og elektronikk byggemetoder
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Frode Strisland (II-er SINTEF) |
|
|
|
|
FYS3400 - Kondenserte fasers fysikk
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
David A.R. Gongora |
|
Medansvarlig |
Andrej Kuznetsov |
|
FYS3500 - Innføring i kjerne- og partikkelfysikk
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Sunniva Siem (60%)
Alexander Read (40%) |
Evalueres av fagutvalget |
Gruppelærer/medarbeider |
Eda Sahin |
|
FYS3810 / FYS4810 - Fysikkdidaktikk
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Ellen Henriksen |
|
FYS3820 - Arbeidspraksis
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Sverre Holm |
|
Medhjelper |
Ketil Røed
Nina F. J. Edin |
|
FYS4130 - Statistisk mekanikk
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Olav Syljuåsen |
|
Gruppelærer |
Silja Borring Låstad (stip.) |
|
FYS4150 - Computational Physics (kun unntaksvis vår 2023)
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Anders Kvellestad |
|
FYS4160 - Generell relativitetsteori
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Torsten Bringmann |
|
Regneøvelser |
Jake Gordin (stip) (siste semester, har kontrakt til september 2023) |
|
FYS4239 / FYS9239 - Elektrisk bioimpedans
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Ørjan G. Martinsen |
|
FYS4310 / FYS9310 - Material science of semiconductors
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Eduard Monakhov |
|
FYS4411 / FYS9411 - Computational physics II
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Morten Hjorth-Jensen |
|
Regneøvelser/Lab |
Øyvind S. Schøyen (stip) (siste semester, har kontrakt til september 2023) |
|
FYS4460 / FYS9460 - Uordnede systemer og perkolasjon
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Anders Malthe-Sørenssen |
|
Gruppelærer |
|
|
FYS4530 / FYS9530 - Subatomær mange-partikkelteori
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Larissa Bravina |
|
FYS4535 / FYS9535 - Medisinske anvendelser av kjernefysikk
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Sunniva Siem
Thor Bjørnstad (KI) |
|
FYS4565 / FYS9565 - Virkemåter og bruksområder for moderne partikkelakseleratorer
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Erik Adli |
Evalueres av fagutvalget |
FYS4620 / FYS9620 - Grunnleggende plasmafysikk
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Wojcieh J. Miloch |
|
FYS4730 / FYS9730 - Medisinsk strålingsfysikk for strålingsterapi
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Taran P. Hellebust (II-er fra OUS) |
|
FYS4740 / FYS9740 - MR-teori og medisinsk diagnostikk
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Emil Knut Stenersen Espe (Med.fak.) |
|
FYS4762 / FYS9762 - Medisinsk avbildning med ioniserende stråling
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Caroline Stokke (II) |
|
FYS5120 / FYS9120 - Videregående kvantefeltteori
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Torsten Bringmann |
|
FYS5310 / FYS9320 - Elektronmikroskopi, -diffraksjon og spektroskopi II
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Øystein Prytz |
|
FYS5419 / FYS9419 Kvantecomputing og kvantemaskinlæring
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Morten Hjorth-Jensen |
Veiledet selvstudium |
FYS5429 / FYS9429 Avansert maskinlæring og dataanalyse for fysiske fag
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Morten Hjorth-Jensen |
Veiledet selvstudium |
FYS5555 / FYS9555 - Forskningsbasert partikkelfysikk
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Farid Ould-Saada |
Evalueres av fagutvalget |
HON1000 - Tverrfaglig tema for honours-studenter
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Henrik Sveinsson |
|
Gruppelærer |
Karl Henrik Fredly (stip.)
Wanja Paulsen (stip.)
Vemund Jernsletten (innleid)
Astrid Utheim Aune (innleid)
|
|
HON2200 - Datadrevne prosjekter
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Henrik Sveinsson |
|
Gruppelærere |
1 innleid: Halvor Tyseng |
|
MENA2000 – Faste materialers fundamentale oppbygning
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlg |
Henrik H. Sønsteby (KI)
David A.R. Gongora (medansvarlig)
|
Deler undervisningsansvar med KI |
Gruppelærer |
Eda Sahin
Linn M. Rykkje (KI)
|
|
MENA3100 – Materialkarakterisering
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Anette. E. Gunnæs |
Evalueres av fagutvalget |
Forelesninger og lab |
Anette.E. Gunnæs
Ole B. Karlsen
Sissel Jørgensen (KI)
|
|
MENA3201 - Energimaterialer
Person |
Funksjon |
Kommentar |
Emenansvarlig |
Alexey Koposov |
Bemannes av KI |
Medansvarlig |
Bjørn Hauback |
|
Kollokvie |
Truls Nordby
E. Monakhov (?)
A. Kuznetsov (?)
|
|
MENA3300 – Nanoteknologi
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Alexey Koposov (KI)
|
Bemannes av KI
Må finne erstatning for T. Finstad |
Forelser |
S. Cooil (FI) |
|
Gruppelærer |
Bemannes av KI |
|
MENA5010 / MENA9010 - Nanophysics
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Pavlo Mikheenko |
|
Labeveileder |
|
|
NAT2000 - Naturfag i praksis
Funksjon |
Person |
Kommentar |
Emneansvarlig |
Maria V. Bøe (1/3)
Karoline Fægri (2/3)
|
Deles med KI og IBV |
Undervisningsfri
J. I. Moen (permisjon)
S. Viefers (instituttleder)
H. Balk (utdanningsleder)
H. Sandaker (forskningsleder)
K. J. Måløy (redusert undervisning grunnet Porelab)
E. G. Flekkøy (redusert undervisning grunnet Porelab)
D.K. Dysthe (Dobbel undervisning om høsten, ansvarlig FYS2169)
Publisert 23. mai 2022 10:55
- Sist endret 17. feb. 2023 14:54