Fellesundervisning
Forelesninger
Dag Solmund Ørstavik, Vibeke Elisabeth Kjærheim, Kjetil Freddy Reppen, Tore Arne Larheim, Bjørn Andreas Øgaard, Jorun Torper, Morten Rykke, Tore Bjørnland, Lasse Ansgar Skoglund, Erik Saxegaard, Sonni Mette Wåler, Anne Merete Aass, Per Stanley Thrane, Tom Asbjørn Barkvoll, Bente Brokstad Herlofson, Pål Barkvoll, Arild Stenvik, Tore Torsteinson Solheim, Ingar Olsen, Hans Jacob Rønold, Lene Hystad Hove, Heming Olsen-Bergem, Tine Merete Søland, Benthe Hansen, Alix Rosslyn Young Vik, Thomas Carl Herman Hjortsjø, Vaska Vandevska-Radunovich, Anne Bjørg Tveit
Kurs
Tirsdag 8. september kl. 08:15 -09:15, Auditorium 2 Det odontologiske fakultet
Tirsdag 8. september kl. 09:30 -12:00, PC stue 201 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 503 Det odontologiske fakultet, Røntgen 333 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Tirsdag 8. september kl. 13:00 -15:30, PC stue 201 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 503 Det odontologiske fakultet, Røntgen 333 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Onsdag 9. september kl. 08:15 -09:15, Auditorium Propedevtikk Det odontologiske fakultet
Onsdag 9. september kl. 09:30 -12:00, PC stue 201 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 503 Det odontologiske fakultet, Røntgen 333 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Onsdag 9. september kl. 13:00 -15:30, PC stue 201 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 503 Det odontologiske fakultet, Røntgen 333 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Onsdag 9. september kl. 13:00 -15:30, Røntgen 333 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Tirsdag 15. september kl. 13:00 -14:30, PC stue 201 Det odontologiske fakultet
Onsdag 16. september kl. 09:00 -12:00, Propedeuten (104) Det odontologiske fakultet
Mandag 19. oktober kl. 09:00 -12:00, Klinikk voksen Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Bjørn Mork Knutsen, Anne Møystad, Maria Redfors, Monica Wicksell Torp, Ulf Harald Riis, Dag Audun Andersen, Gerald Ruiner Torgersen, Linda Arvidsson, Thomas Carl Herman Hjortsjø, Bård-Magne Borge, Dagfinn Beyer Svanæs
Seminar
Onsdag 9. desember kl. 13:00 -16:00, Auditorium 1 Det odontologiske fakultet
Partielle proteser
Fredag 8. januar kl. 09:00 -12:00, Auditorium 1 Det odontologiske fakultet
Kariesforebyggelse
Torsdag 21. januar kl. 08:15 -16:00, Store Auditorium Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
10. semester presenterer innleverte prosjektoppgaver.
Onsdag 2. september kl. 13:00 -16:00, Auditorium 1 Det odontologiske fakultet
Farmakologisk kontroll av inflammasjonsprosessen
Onsdag 30. september kl. 13:00 -16:00, Auditorium 2 Det odontologiske fakultet
Endodonti fra a til å: Studentene tar temaer i grupper
Torsdag 1. oktober kl. 09:00 -12:00, Seminarrom 507 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 508 Det odontologiske fakultet, Store Auditorium Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Torsdag 1. oktober kl. 13:00 -16:00, Store Auditorium Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Toleranse og allergier
Onsdag 21. oktober kl. 13:00 -15:00, Auditorium Propedevtikk Det odontologiske fakultet
Kroneseminar
Onsdag 4. november kl. 12:15 -13:00, Auditorium 1 Det odontologiske fakultet
Midtsemesterevaluering og eksamensinformasjon
Onsdag 4. november kl. 13:00 -16:00, Auditorium 1 Det odontologiske fakultet
Torsdag 3. desember kl. 13:00 -16:00, Auditorium 1 Det odontologiske fakultet
Blodsykdommer Hjerte-/kar sykdommer Immunologiske sykdommer
Dag Solmund Ørstavik, Tore Arne Larheim, Finn Fløystrand, Morten Rykke, Tore Bjørnland, Lasse Ansgar Skoglund, Erik Saxegaard, Per Stanley Thrane, Trond S. Halstensen, Anne Kalvik, Tom Asbjørn Barkvoll, Maria Redfors, Tiril Willumsen, Janicke Liaaen Jensen, Arild Stenvik, Bjørn Frode Hansen, Tore Torsteinson Solheim, Ståle Petter Lyngstadaas, Lene Hystad Hove, Tine Merete Søland, Odd Carsten Koldsland, Alix Rosslyn Young Vik, Rafael Marques da Silva, Aida Mulic, Anne Bjørg Tveit, Dorthe Juul Holst
PBL
Onsdag 6. januar kl. 13:00 -16:00, Seminarrom 503 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 504 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 505 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 506 Det odontologiske fakultet
`Jeg kan ikke gape`, 2.møte `Det blomstrer`, 1.møte
Onsdag 13. januar kl. 13:15 -15:00, Seminarrom 505 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 506 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 507 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 508 Det odontologiske fakultet
`Det blomstrer`, 2.møte
Onsdag 16. september kl. 13:15 -14:45, Seminarrom 505 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 506 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 507 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 508 Det odontologiske fakultet
`Kløende tannkjøtt`, 1.møte
Onsdag 23. september kl. 13:15 -15:45, Seminarrom 505 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 506 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 507 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 508 Det odontologiske fakultet
`Kløende tannkjøtt`, 2. møte `Eksamensproblemer`, 1.møte
Onsdag 14. oktober kl. 13:15 -15:45, Seminarrom 505 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 506 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 507 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 508 Det odontologiske fakultet
`Eksamensproblemer`, 2.møte `Det svir på tungen`, 1.møte
Onsdag 28. oktober kl. 13:00 -15:30, Seminarrom 505 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 506 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 507 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 508 Det odontologiske fakultet
`Det svir på tungen`, 2.møte `Vevsreaksjoner`, 1.møte
Onsdag 11. november kl. 13:30 -16:00, Seminarrom 505 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 506 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 507 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 508 Det odontologiske fakultet
`Vevsreaksjoner`, 2.møte `Her må noe gjøres, Vik`, 1.møte
Onsdag 25. november kl. 13:15 -15:45, Seminarrom 505 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 506 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 507 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 508 Det odontologiske fakultet
`Her må noe gjøres Vik`, 2.møte `Jeg kan ikke gape`, 1.møte
Kirsten Solemdal, Inger Johanne Schytte Blix, Odd Carsten Koldsland, Aida Mulic
Gruppeundervisning
Kurs
7a
Onsdag 26. august kl. 09:00 -12:00, Auditorium 1 Det odontologiske fakultet
Oppfølgningskurs EPJ (elektronisk pasientjournal)
Tirsdag 15. september kl. 09:15 -10:30, Propedeuten (104) Det odontologiske fakultet
Diagnostiske øvelser, elektroniske røntgenbilder (Rad. sem 1)
Tirsdag 15. september kl. 10:45 -12:00, Røntgen 333 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Diagnostiske øvelser, utleverte røntgenfilmer (Rad. sem 2)
Tirsdag 6. oktober kl. 11:00 -12:30, PC stue 201 Det odontologiske fakultet
Onsdag 7. oktober kl. 09:00 -12:00, PC stue 201 Det odontologiske fakultet
Anne Møystad, Tore Torsteinson Solheim, Tine Merete Søland, Joseph Michael Bush, Olav Andreas Hoemsnes
7b
Onsdag 26. august kl. 09:00 -12:00, Auditorium 1 Det odontologiske fakultet
Oppfølgningskurs EPJ (elektronisk pasientjournal)
Tirsdag 15. september kl. 09:15 -10:30, PC stue 201 Det odontologiske fakultet
Diagnostiske øvelser, elektroniske røntgenbilder (Rad. sem 1)
Tirsdag 15. september kl. 10:45 -12:00, Røntgen 333 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Diagnostiske øvelser, utleverte røntgenfilmer (Rad. sem 2)
Tirsdag 6. oktober kl. 11:00 -12:30, PC stue 201 Det odontologiske fakultet
Onsdag 7. oktober kl. 09:00 -12:00, PC stue 201 Det odontologiske fakultet
Maria Redfors, Tore Torsteinson Solheim, Tine Merete Søland, Joseph Michael Bush, Olav Andreas Hoemsnes
7c
Anne Møystad, Tore Torsteinson Solheim, Tine Merete Søland, Joseph Michael Bush, Olav Andreas Hoemsnes, Caroline Hol
7d
Tirsdag 25. august kl. 13:00 -16:00, Auditorium 2 Det odontologiske fakultet
Oppfølgningskurs EPJ (elektronisk pasientjournal)
Tirsdag 15. september kl. 09:15 -10:30, Auditorium 2 Det odontologiske fakultet, Røntgen 333 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Diagnostiske øvelser, utleverte røntgenfilmer (Rad. sem 2)
Tirsdag 15. september kl. 10:45 -12:00, PC stue 201 Det odontologiske fakultet
Diagnostiske øvelser, elektroniske røntgenbilder (Rad. sem 1)
Tirsdag 6. oktober kl. 13:00 -14:30, PC stue 201 Det odontologiske fakultet
Onsdag 7. oktober kl. 13:00 -16:00, PC stue 201 Det odontologiske fakultet
Anne Møystad, Tore Torsteinson Solheim, Tine Merete Søland, Joseph Michael Bush, Olav Andreas Hoemsnes, Caroline Hol
Seminar
7a
Tirsdag 5. januar kl. 09:15 -10:15, Klinikk for spes. beh. kirurgi Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Suturteknikk - øvelse Møt på kir. avd.
Tirsdag 25. august kl. 09:15 -10:00, PC stue 201 Det odontologiske fakultet
Kirurgiseminar: Introduksjon til kirurgitjeneste. Journalopptak.
Tirsdag 1. september kl. 13:00 -16:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Gingivektomi
Onsdag 2. september kl. 09:15 -11:00, Klinikk for spes. beh. kirurgi Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Aseptikk, opptreden og assistanse på operasjonsstuen
Tirsdag 22. september kl. 09:15 -10:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Eksaminatorium vedr. anestesilære
Onsdag 30. september kl. 09:15 -10:00, Klinikk for spes. beh. kirurgi Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Tenger og hebler. Typer og teknikk.
Onsdag 14. oktober kl. 09:15 -10:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Operasjonsbeskrivelse og resepter
Tirsdag 20. oktober kl. 09:15 -10:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Peroperative komplikasjoner
Tirsdag 3. november kl. 09:15 -10:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Postoperativt regime og repetisjon av resepter
Onsdag 11. november kl. 09:15 -10:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Alveolitt
Tirsdag 24. november kl. 09:15 -10:15, Klinikk for spes. beh. kirurgi Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Anne Merete Aass, Bente Brokstad Herlofson, Janicke Liaaen Jensen, Lene Hystad Hove
7b
Tirsdag 5. januar kl. 09:15 -10:15, Klinikk for spes. beh. kirurgi Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Suturteknikk - øvelse Møt på kir. avd.
Tirsdag 25. august kl. 09:15 -10:00, PC stue 201 Det odontologiske fakultet
Kirurgiseminar: Introduksjon til kirurgitjeneste. Journalopptak.
Tirsdag 1. september kl. 13:00 -16:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Gingivektomi
Onsdag 2. september kl. 09:15 -11:00, Klinikk for spes. beh. kirurgi Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Aseptikk, opptreden og assistanse på operasjonsstuen
Tirsdag 22. september kl. 09:15 -10:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Eksaminatorium vedr. anestesilære
Onsdag 30. september kl. 09:15 -10:00, Klinikk for spes. beh. kirurgi Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Tenger og hebler. Typer og teknikk.
Onsdag 14. oktober kl. 09:15 -10:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Operasjonsbeskrivelse og resepter
Tirsdag 20. oktober kl. 09:15 -10:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Peroperative komplikasjoner
Tirsdag 3. november kl. 09:15 -10:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Postoperativt regime og repetisjon av resepter
Onsdag 11. november kl. 09:15 -10:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Alveolitt
Tirsdag 24. november kl. 09:15 -10:15, Klinikk for spes. beh. kirurgi Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Anne Merete Aass, Tiril Willumsen, Bente Brokstad Herlofson, Janicke Liaaen Jensen, Anne Bjørg Tveit
7c
Tirsdag 24. november kl. 13:00 -16:00, Auditorium 1 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 507 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 508 Det odontologiske fakultet
Kariesforebyggelse
Onsdag 6. januar kl. 09:15 -10:15, Klinikk for spes. beh. kirurgi Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Suturteknikk - øvelse Møt på kir. avd.
Onsdag 26. august kl. 13:00 -16:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Gingivektomi
Tirsdag 1. september kl. 09:15 -11:00, Klinikk for spes. beh. kirurgi Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Aseptikk, opptreden og assistanse på operasjonsstuen
Onsdag 23. september kl. 09:15 -10:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Eksaminatorium vedr. anestesilære
Tirsdag 29. september kl. 09:15 -10:00, Klinikk for spes. beh. kirurgi Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Tenger og hebler. Typer og teknikk.
Tirsdag 13. oktober kl. 09:15 -10:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Operasjonsbeskrivelse og resepter
Onsdag 21. oktober kl. 09:15 -10:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Peroperative komplikasjoner
Onsdag 4. november kl. 09:15 -10:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Postoperativt regime og repetisjon av resepter
Tirsdag 10. november kl. 09:15 -10:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Alveolitt
Onsdag 25. november kl. 09:15 -10:15, Klinikk for spes. beh. kirurgi Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Anne Merete Aass, Bente Brokstad Herlofson, Janicke Liaaen Jensen, Lene Hystad Hove
7d
Tirsdag 24. november kl. 13:00 -16:00, Auditorium 1 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 507 Det odontologiske fakultet, Seminarrom 508 Det odontologiske fakultet
Kariesforebyggelse
Onsdag 6. januar kl. 09:15 -10:15, Klinikk for spes. beh. kirurgi Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Suturteknikk - øvelse Møt på kir. avd.
Onsdag 26. august kl. 13:00 -16:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Gingivektomi
Tirsdag 1. september kl. 09:15 -11:00, Klinikk for spes. beh. kirurgi Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Aseptikk, opptreden og assistanse på operasjonsstuen
Onsdag 23. september kl. 09:15 -10:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Eksaminatorium vedr. anestesilære
Tirsdag 29. september kl. 09:15 -10:00, Klinikk for spes. beh. kirurgi Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Tenger og hebler. Typer og teknikk.
Tirsdag 13. oktober kl. 09:15 -10:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Operasjonsbeskrivelse og resepter
Onsdag 21. oktober kl. 09:15 -10:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Peroperative komplikasjoner
Onsdag 4. november kl. 09:15 -10:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Postoperativt regime og repetisjon av resepter
Tirsdag 10. november kl. 09:15 -10:00, Seminarrom 703 Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Kirurgiseminar: Alveolitt
Onsdag 25. november kl. 09:15 -10:15, Klinikk for spes. beh. kirurgi Det odontologiske fakultet, inkl. mellom
Anne Merete Aass, Tiril Willumsen, Bente Brokstad Herlofson, Anne Bjørg Tveit