INFORMASJON OM GJENNOMFØRING AV ORDINÆRT VEILEDNINGSSEMINAR:
Det blir lagt opp til 2 sekvenser:
1) Fagdidaktiker eller pedagog presenterer to eksempler på FoU-oppgaver
2) Veiledning/diskusjon i grupper
Alle som deltar på det ordinære veiledningsseminaret (gjelder ikke for dropp-inn veiledningsseminaret den 26.4) skal innen oppgitt frist levere en tekst som inneholder følgende:
- Problemstillingen i FoU-oppgaven
- En beskrivelse av det studenten har undersøkt/prøvd ut samt konteksten for undersøkelsen (klasse, tema etc.)
- En redegjørelse for metode og utvalg
- En kort beskrivelse av funn
- Hvilke begreper/teoretiske perspektiver som skal brukes i oppgaven
- 3 spørsmål de ønsker å diskutere i gruppen.
Teksten skal ikke overstige 2 sider og leveres i læringsplattformen to virkedager før seminaret.
I gruppene skal dere begynne med et spørsmål fra hver student slik at alle får svar på minst ett av sine spørsmål.
Deretter fortsetter dere på neste spørsmålsrunde og fortsetter så langt dere kommer. Fagdidaktiker og pedagog forflytter seg mellom gruppen.
PÅMELDING TIL ORDINÆRT VEILEDNINGSSEMINAR:
Påmelding til veiledningsseminarene - og tekstinnlevering finner du i It's learning i faget Studieinformasjon og forelesninger PPU H17-V18 - i mappen Obligatorisk oppgaveinnlevering og veiledning - og videre i mappen til ditt fag B. Frist for innlevering av tekst er to virkedager før seminaret.
Påmeldingsfrist: fredag 20. april
PÅMELDING TIL DROPP-INN VEILEDNINGSSEMINAR:
Sliter du med å komme i gang med oppgaven?
Da kan du melde deg på dropp-inn veiledningsseminar! torsdag 26. april - kl 12.15-14 - Niels Henrik Abels hus - seminarrom UE32
Du trenger ikke å levere inn tekst I forkant, men du må ha meldt deg på innen fristen for å kunne delta.
Påmeldingsfrist: fredag 20. april - meld deg på HER
Timeplan veiledningsseminar
Veiledningsgruppe | Fagdidaktiker/pedagog | Dag | Tid | Rom |
---|---|---|---|---|
Historie | Karsten Korbøl/Astrid Gillespie | Torsdag 26. april | Kl 8.15-10 | HE Seminarrom U36 |
RLE | Kirsten Hartvigsen/Heidi B. Amundsen | Torsdag 26. april | Kl 8.15-10 | GS Grupperom 4 |
Dropp-inn veiledning - (se påmelding over) |
Debora Carrai/Eline Wiese | Torsdag 26. april | Kl 12.15-14 | NHA UE32 |
Fremmedspråk | Debora Carrai/Eline Wiese | Fredag 27. april | Kl 10.15-12 | HE Seminarrom 231 |
Naturfag – gruppe 1 og 2/Geografi | Naturfag: Ketil Mathiassen Geografi: Tore Hana/ Kari Mette Winge |
Fredag 27. april | Kl 10.15-12 | HE Seminarrom U36 |
Norsk | Gøril Brataas/Britt Oda Fosse | Onsdag 2. mai | Kl 8.15-10 | GS Undervisningsrom 2 |
Engelsk | Ingrid R. Beiler/Britt Oda Fosse | Torsdag 3. mai | Kl 8.15-10 | GS Undervisningsrom 1 |
Samfunnskunnskap | Silje Erdal/Line Ingulfsen | Fredag 4. mai | Kl 10.15-12 | HE Seminarrom 234 |
Matematikk - gruppe 1 og 2 | Helmer Aslaksen/ Eline Wiese | Fredag 4. mai | Kl 10.15-12 | HE Seminarrom U31 |
Mediefag | Janne Scheie/Line Ingulfsen | Fredag 4. mai | Kl 14.15-16 | HE Seminarrom 234 |