Kursemne 1: Språk, kommunikasjon og læring
Språk, kommunikasjon og tekstforståelse
Fredag kl. 10:15 -14:00, Seminarrom 233 Helga Engs hus ( i perioden 20. januar til 10. februar)
Undervisningen fredag 20. januar varer kun fra 10.15 - 12.00
Bodil Jorun Stokke Olaussen
Generelle lærevansker
Onsdag kl. 12:15 -14:00, Seminarrom 233 Helga Engs hus ( i perioden 18. januar til 8. februar)
Turid Lyngstad
Dysleksi/kartlegging av ordkodingsferdigheter (KOAS/KOAP)
Fredag 20. januar kl. 12:15 -15:00, PC-rom 241 Helga Engs hus
Onsdag 25. januar kl. 09:15 -12:00, PC-rom 241 Helga Engs hus
Arne Ola Lervåg
Dysleksi/ Selvregulert læring
Mandag kl. 12:15 -15:00, Seminarrom 233 Helga Engs hus ( i perioden 16. januar til 6. februar)
Tirsdag kl. 10:15 -12:00, Seminarrom 233 Helga Engs hus ( i perioden 17. januar til 7. februar)
Arne Ola Lervåg, Ivar Bråten
Kursemne 2: Psykososial utvikling og utviklingsforstyrrelser
Sosioemosjonelle vansker hos barn og unge
Tirsdag kl. 14:15 -16:00, Seminarrom 233 Helga Engs hus ( i perioden 17. januar til 7. februar)
Gunnar Bjørnebekk
Felles kursemne 1 og 2
Du skal kun følge et av testkursene. Påmelding på tavla i 5. etg. HE i uke 2
Testkurs 1
Mandag kl. 16:15 -18:00, Rom K68 Helga Engs hus ( i perioden 16. januar til 6. februar)
Onsdag kl. 16:15 -18:00, Rom K68 Helga Engs hus ( i perioden 18. januar til 8. februar)
Christian Brandmo, Øistein Anmarkrud
Testkurs 2
Tirsdag kl. 16:15 -18:00, Rom K68 Helga Engs hus ( i perioden 17. januar til 7. februar)
Torsdag kl. 16:15 -18:00, Rom K68 Helga Engs hus ( i perioden 19. januar til 9. februar)
Øistein Anmarkrud, Christian Brandmo
Praksisseminar
Fredag kl. 10:15 -12:00, Møterom 595 Helga Engs hus, Møterom 596 Helga Engs hus ( i perioden 17. februar til 28. april)
Arne Ola Lervåg
Kursemne 3: Rådgivning og veiledning
Praktisk rådgivning i PP-tjenesten
Kurset er obligatorisk. Gruppeinndeling skjer i løpet av undervisningen.
Mandag kl. 14:15 -16:00, Møterom 595 Helga Engs hus, Møterom 596 Helga Engs hus ( i perioden 16. januar til 23. januar)
Fellesundervisning
Tirsdag kl. 10:15 -12:00, Møterom 595 Helga Engs hus, Møterom 596 Helga Engs hus ( i perioden 17. januar til 24. januar)
Fellesundervisning
Mandag kl. 12:15 -16:00, Møterom 595 Helga Engs hus, Møterom 596 Helga Engs hus ( i perioden 30. januar til 6. februar)
Gruppeundervisning gruppe 1
Tirsdag kl. 10:15 -14:00, Møterom 595 Helga Engs hus, Møterom 596 Helga Engs hus ( i perioden 31. januar til 7. februar)
Gruppeundervisning gruppe 2
Turid Lyngstad
Mer om testing og observasjon
Torsdag kl. 12:15 -14:00, Seminarrom 233 Helga Engs hus ( i perioden 2. februar til 9. februar)
Turid Lyngstad
Familien og det funksjonshemmede barnet
Torsdag kl. 12:15 -14:00, Seminarrom 233 Helga Engs hus ( i perioden 19. januar til 26. januar)
Turid Lyngstad
Innføring i rådgivningsteorier
Onsdag kl. 14:15 -16:00, Seminarrom 233 Helga Engs hus ( i perioden 18. januar til 8. februar)
Peter Adam Vogt
Praksisseminar
Fredag kl. 12:15 -14:00, Møterom 595 Helga Engs hus, Møterom 596 Helga Engs hus ( i perioden 17. februar til 28. april)
Ivar Bråten